• Wyświetleń: 1164
    • Dodano: 2022-01-18 / 07:11

Znakomity mecz UNI Opole w Radomiu!

Podopieczne Nicoli Vettoriego pokonały wyżej notowaną Radomkę w czterech setach.

Co za mecz beniaminka Tauron Ligi! UNI Opole, po ciekawym spotkaniu w Radomskim Centrum Sportu wygrały 3:1 z miejscowa Radomką.

Faworytem były gospodynie, które na początku sezonu aspirowały do miejsca na podium. Pierwsze spotkanie w Opolu zakończyło się jednak zwycięstwem UNI po tie-breaku, więc żądza rewanżu była wśród Radomianek jeszcze większa.

I w pierwszym secie było to widać. O ile otwierający punkt zdobyły Opolanki, o tyle przez cały set prowadziły gospodynie. Jednakże, nie potrafiły odskoczyć na więcej niż cztery punkty, lecz ostatecznie wynik pierwszej partii brzmiał 25:22.

Lecz to były złego miłego początki dla Radomki. UNI rozpoczęło swój koncert i już w kolejnej części gry zdemolowały rywalki do 11, doprowadzając w setach do remisu. Bardziej wyrównana była już następna partia, gdzie obie drużyny przejmowały prowadzenie. W końcówce gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu i wydawało się, że dowiozą tego seta do końca, jednak seria się odwróciła i ostatecznie to Opolanki triumfowały.

Czwarty set okazał się być ostatnim, gdyż UNI ponownie wróciło do swojej dobrej gry i w pełni zdominowały wydarzenia na boisku, zamykając tę część gry do 15 , a w ostatecznym rozrachunku 3:1. MVP zawodów została Gabriela Makarowska.