• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7730
  • Dodano: 2022-01-13 / 18:03
  • Komentarzy: 2

  Na opolską Pasiekę trzeba jechać przez park. Objazd tylko dla mieszkańców

  PKP PLK zamknęło już przejazd pod wiaduktem prowadzący na Pasiekę. Mieszkańcy muszą przez najbliższy miesiąc jechać objazdem przez Park Nadodrzański.


  Zgodnie z zapowiedzią, od czwartku 13 stycznia niemożliwy jest przejazd pod wiaduktem na opolską Pasiekę. Objazd dla mieszkańców tej części miasta jest możliwy (od ulicy Piastowskiej) ulicami Księcia Jana Dobrego, Pasieczną, Konsularną, Odrowążów, przez Park Nadodrzański, ulicami Jana Kropidły i Powstańców Śląskich.

  Wjazd na wyspę Pasieka obowiązywać będzie tylko dla pojazdów należących do mieszkańców, uprzywilejowanych służb ratunkowych oraz pojazdów realizujących odbiór odpadów komunalnych. Ruch w obu kierunkach jest jednostronny, a reguluje go tymczasowa sygnalizacja świetlna.

  Na tę chwilę piesi mogą przechodzić pod remontowanym wiaduktem, jednak wykonawca zaznacza, że w przypadku wykonywania niebezpiecznych prac, piesi również będą kierowani "objazdem" - czyli tą samą drogą, co zmotoryzowani.

  Piesi i rowerzyści będą mogli też korzystać z ciągu komunikacyjnego pod mostem nad Młynówką od strony Opola Głównego (nieopodal parku linowego). Prace nad znajdującym się tam mostem zostały czasowo zawieszone.

  Tymczasowa organizacja ruchu potrwa około miesiąca.

  Zdjęcie (1/11)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-13 18:45:58 [31.1.18.*] id:1630608  
  przemo_opole: Napisał postów [243], status [maniak] Reputacja
  Myślę, że warto opisać konkretnie zmiany w organizacji ruchu. Konsularna i Odrowążów dwukierunkowe, likwidacja miejsc parkingowych, a pewnie jest zmian więcej, tylko nie wszystko zauważyłem. Oczywiście, jak to w Oppeln, wszystko na ostatnią chwilę. Nowa organizacja już działała od rana, a na Odrowążów ok. 15 stawiali nowe znaki. Zakaz parkowania na Konsularnej też powieszono znienacka, samochody jeździły w dwie strony, blokowane przez zaparkowane pojazdy.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-01-14 10:56:34 [217.173.195.*] id:1630656  
  wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  Smutne to co piszesz. Bo od dłuższego czasu było wiadomo, ze będzie ta zmiana i można było ludzi przyzwyczaić do tego. Nawet wprowadzając te zmiany jeszcze przed puszczeniem objazdu przez park.