• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1151
  • Dodano: 2022-01-11 / 11:11
  • Komentarzy: 1

  Przekroczył dozwolona prędkość - zatrzymali go policjanci z grupy SPEED

  (Fot. KPP Olesno)

  O tym, że pośpiech nie popłaca wiadomo nie od dziś. W miniony weekend przekonał się o tym 19-latek z województwa łódzkiego, który dozwoloną prędkość przekroczył o blisko 60 km/h. Po drodze spotkał jednak policjantów z grupy SPEED. Zgodnie z nowym taryfikatorem młody kierowca został ukarany mandatem w kwocie 1 500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

  W piątkowe przedpołudnie (7 stycznia) policjanci z oleskiej grupy SPEED patrolujący remontowany odcinek krajowej 45 na trasie Wierzbie-Kowale namierzyli kierowcę volkswagena, który przekroczył obowiązujący tam limit prędkości. Kierowca na ograniczonej w miejscu prowadzonych robót drogowych "sześćdziesiątce" gnał z prędkością 119 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej tłumaczył niebezpieczną jazdę tym, że śpieszył się na pociąg.

  19-letni mieszkaniec województwa łódzkiego za przekroczenie obowiązującej prędkości poza obszarem zabudowanym o 59 km/h został ukarany zgodnie z obowiązującym nowym taryfikatorem, mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

  Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-12 12:00:31 [80.253.213.*] id:1630462  
  SekO: Napisał postów [759], status [rozpisany/na] Reputacja
  No to chyba w weekend nie poszalał hahaha :D

  Nick:
  Treść: