• Wyświetleń: 2915
    • Dodano: 2022-01-11 / 09:24

Przegrana w tie-breaku UNI Opole

We własnej hali Opolanki zostały pokonane przez Legionowie Legionowo.

Udany rewanż Legionowa. W pierwszej części rundy zasadniczej, Opolanki pokonały na wyjeździe Legionowie 3:2 i liczyły na co najmniej ten sam rezultat w domu, w Stegu Arenie.

Lecz faworytkami nadal były przyjezdne, które notowały znakomitą serię aż ośmiu zwycięstw z rzędu i nie miały zamiaru się wcale zatrzymywać, co pokazały w pierwszym secie. Mimo bardzo dobrego startu gospodyń, Legionowianki szybko odrobiły stratę, następnie zaczęły wychodzić na coraz to wyższe prowadzenie, by zamknąć seta do 19. Druga część gry była bardzo mocno na styku. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż trzy oczka, choć to nadal przyjezdne miały minimalną przewagę. Lecz końcówkę lepiej wytrzymały Opolanki i to one wygrały set numer dwa.

Trzeci set to ponowny świetny start Legionowi, lecz od stanu 7:7, zaczął się prawdziwy koncert Opolanek, które nie dały żadnych szans przyjezdnym, pokonując 25:12 i wychodząc na prowadzenie w spotkaniu. Niestety, po tym szoku gościnie znów wróciły do gry i nie dały większych szans, wygrywając do 17 i doprowadzając do tie-breaku. Tam, mimo chwilowego prowadzenia UNI (6:5), ponownie okazały się lepsze przyjezdne i udało im się zrewanżować za porażkę w Legionowie.