• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2284
  • Dodano: 2022-01-10 / 18:30
  • Komentarzy: 1

  2500 złotych mandatu karnego za 173 km/h na "90-tce"

  (Fot. Policja)

  31-letni kierujący pojazdem marki BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 83 kilometry na godzinę. Wykroczenie zostało zarejestrowane przez poruszających się nieoznakowanym radiowozem świebodzińskich policjantów z grupy SPEED, zajmującej się zwalczaniem piractwa drogowego. Zgodnie z nowym taryfikatorem kierowca otrzymał 10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.


  Od 1 stycznia 2022 roku w życie wszedł nowy taryfikator mandatów. Za przekroczenie prędkości o 71 kilometrów na godzinę i więcej kwota mandatu karnego wynosi dwa i pół tysiąca złotych. O surowości nowych kar dla osób łamiących przepisy w ruchu drogowym, które narażają innych uczestników ruchu, przekonał się w czwartek (6 stycznia) na drodze krajowej numer 29 kierujący BMW. 31-letni mężczyzna, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 83 kilometry na godzinę otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2500 złotych. Wykroczenie zostało zarejestrowane przy pomocy nieoznakowanego radiowozu z wideo rejestratorem, na którym pracują policjanci z grupy SPEED.

  Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze bardzo często jest przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych, także tych ze skutkiem śmiertelnym. Przy takich prędkościach siła działająca na auto jest tak duża, że rozwiązania i urządzenia służące do zapewnienia bezpieczeństwa, jak strefa zgniotu, poduszki powietrzne czy pasy, mogą nie wystarczyć, by ochronić osoby podróżujące w aucie. Ponadto przy dużej prędkości, dużo mniej czasu mamy na reakcję czy wykonanie manewru. Moment odwrócenia uwagi kierowcy może kosztować czyjeś życie.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-10 23:37:42 [89.64.48.*] id:1630354  
  SekO: Napisał postów [675], status [rozpisany/na] Reputacja
  Biedny 31-letni cymbał :(

  Nick:
  Treść: