• Wyświetleń: 1046
    • Dodano: 2022-01-09 / 12:03

Dziki pokonane przez Weegree!

Gracze z Opola pokonali koszykarzy ze stolicy różnicą 7 punktów

Opolanie niepokonani w 2022 roku. Weegree AZS Politechnika Opolska, po emocjonującym spotkaniu wygrali z Dzikami Warszawa 76:69 i mocno aspirują do zakończenia sezonu zasadniczego na podium.

Mecz rozpoczął się od wspaniałego rzutu za trzy punkty. Niestety, to były miłe złego początki w tej kwarcie gdyż miejscowi całkowicie przejęli inicjatywę na boisku i wygrali tę część gry różnicą aż 16 oczek. W drugiej było trochę lepiej, lecz i tak przewaga Warszawiaków się powiększyła do przerwy, a wynik na tablicy świetlnej brzmiał 49:30.

Po przerwie, Weegree dostało nowych sił i zaczęli odrabiać duże straty z pierwszej części gry - a dużą zasługą były skuteczne rzuty za trzy punkty, których Opolanie w tej kwarcie rzucili celnie aż sześciokrotnie i przewaga Dzików stopniała do tylko 7 oczek, a to zwiastowania emocje przed ostatnimi 10 minutami spotkania. Opolanie nie zawiedli - na fali bardzo dobrej gry, pozwolili gospodarzom na trafienie jedynie 8 punktów, przy swoich 22 i finalnie to właśnie goście cieszyli się z kolejnego zwycięstwa, zbliżając się do podia tabeli 1 ligi Koszykówki.