• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 15384
  • Dodano: 2022-01-11 / 10:48
  • Komentarzy: 2

  Zmiana organizacji ruchu przy budowie centrum przesiadkowego "Opole Główne"

  Od 13 stycznia zmieni się organizacja ruchu w rejonie budowanego centrum przesiadkowego Opole Główne. Otwarty zostanie odcinek ulicy 1 Maja między Kołłątaja a skrzyżowaniem z Krakowską.


  Jednocześnie zamknięty zostanie fragment ulicy Armii Krajowej na wysokości centrum przesiadkowego. Ruch od ulicy Ozimskiej w kierunku Piastowskiej będzie odbywał się ulicami Kołłątaja, Damrota, Krakowską i Korfantego.

  Natomiast ruch od strony Piastowskiej w kierunku Ozimskiej i Nowej Wsi Królewskiej będzie się odbywał przebudowaną ulicą 1 Maja, Kołłątaja, Damrota i Reymonta (odcinek między Damrota a 1 Maja pozostaje drogą dwukierunkową). Od strony Nowej Wsi Królewskiej dojazd do Piastowskiej będzie możliwy Plebiscytową, 1 Maja, Reymonta, Ozimską, Kołłątaja, Krakowską i Korfantego.

  W związku z postępem prac przy budowie centrum przesiadkowego Opole Główne i częściowym zamknięciem ul. Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. 1 Maja od 13 stycznia 2022 r. (czwartek) w rejonie tym wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu wymuszająca zmianę przebiegu tras linii 5, 9, 13, 15, 25, N1 i N15.

  Z obsługi komunikacyjnej zostaną wyłączone przystanki:

  ⦁    "Armii Krajowej-Dworzec Gł." (w obu kierunkach),
  ⦁    "Reymonta" (dla linii 15, 25, N1 i N15).

  Zastępczo autobusy będą zatrzymywać się na przystankach tymczasowych:

  ⦁    "Damrota" (w kierunku 1 Maja dla linii: 5, 9 i 13),
  ⦁    "1 Maja-Dworzec Gł." (w kierunku Zaodrza dla linii: 5, 9, 13, 15, 25, N1 i N15),
  ⦁    "Korfantego-Dworzec Gł."(w kierunku Centrum dla linii: 5, 9, 13, 15, 25, N1 i N15).

  Autobusy linii: 5, 9 i 13 kursować będą od przystanku "Piastowska-Korfantego" ulicami: Piastowską - Korfantego - 1 Maja - Kołłątaja - Damrota - Reymonta - 1 Maja do przystanku "1 Maja-Katowicka" - c.d. bez zmian.
  Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku "1 Maja-Katowicka" ulicami: 1 Maja - Reymonta - Damrota - Kołłątaja - 1 Maja - Korfantego - Piastowska do przystanku "Piastowska-Korfantego" - c.d. bez zmian.

  Autobusy linii 15 kursować będą od przystanku "Ozimska-Dubois" ulicami: Ozimską - Kołłątaja - 1 Maja - Korfantego - Piastowską do przystanku "Piastowska-Korfantego" - c.d. bez zmian.

  Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku "Piastowska-Korfantego" ulicami: Piastowską - Korfantego - 1 Maja - Kołłątaja - Damrota - Reymonta - Ozimską do przystanku "Ozimska-Dubois" - c.d. bez zmian.

  Autobusy linii 25 kursować będą od przystanku "Pl. Kopernika-Uniwersytet" ulicami: Ozimską - Kołłątaja - 1 Maja - Korfantego - Piastowską do przystanku "Piastowska-Korfantego" - c.d. bez zmian.

  Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku "Piastowska-Korfantego" ulicami: Piastowską - Korfantego - 1 Maja - Kołłątaja - Damrota - Reymonta - Żeromskiego do przystanku "Kośnego-Pl. Kopernika" - c.d. bez zmian.

  Autobusy linii: N1 i N15 kursować będą od przystanku "Pl. Kopernika-Uniwersytet" ulicami: Ozimską - Kołłątaja - 1 Maja - Korfantego - Piastowska do przystanku "Piastowska-Korfantego" - c.d. bez zmian.

  Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku "Piastowska-Korfantego" ulicami: Piastowską - Korfantego - 1 Maja - Kołłątaja - Damrota - Reymonta - Żeromskiego do przystanku "Pl. Kopernika-Sienkiewicza" - c.d. bez zmian.

  Zdjęcie (1/16)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-01-11 19:46:29 [194.29.183.*] id:1630407  
  ivo70: Napisała postów [17], status [nowy] Reputacja
  Strasznie wolno idzie budowa tej drogi. Nie wiem co jest powodem. A wieszano psy na wykonawcach budowy Opole Wschodnie. Tam zakres prac był niesamowicie wielki w stosunku to tego "kawałka ulicy". No nic. Trzeba czekać.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-01-12 08:59:32 [217.173.195.*] id:1630430  
  wojtasoks: Napisał postów [10196], status [VIP] Reputacja
  Wszystko zależy od tego co jest pod ziemia i w jakim stanie to jest. A że to centrum, to jest tego bardzo dużo, zazwyczaj bardzo starego oraz trochę tego czego oficjalnie nie ma na mapach :)