• Wyświetleń: 699
    • Dodano: 2022-01-02 / 22:04

Weegree zwycięstwem otwiera rok 2022

Na własnym parkiecie pokonali WKK Wrocław 78:68

Pierwsze emocje w opolskim sporcie w 2022 roku za nami! Weegree AZS Politechnika Opolska pokonała WKK Wrocław - bezpośredniego rywala w tabeli różnicą 10 punktów.

Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobyli zawodnicy z dolnośląskiego. Jak się okazało, to było jedynie prowadzenie gości w tym spotkaniu, bo wyraźnie krótka przerwa w rozgrywkach nie przeszkodziła Opolanom i nadal świetnie spisywali się na parkiecie i po 10 minutach prowadzili już pięcioma oczkami. Znakomicie pokazali się również i w drugiej kwarcie, gdzie do przerwy wynik brzmiał 40-27.

Po zmianie stron lepiej weszli w grę Wrocławianie i odrobili trochę strat, do różnicy dwóch oczek, przez co zwycięstwo nie było tak pewne jakby się wydawało, ale na szczęście finałowa część gry była taką, jaka wyglądała w kwarcie numer 1 i 2 i ostatecznie wynik brzmiał 78:68, a Opolanie umocnili się na piątej lokacie w tabeli.