• Wyświetleń: 1136
  • Dodano: 2022-01-02 / 12:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Co Sylwester ma wspólnego z apokalipsą i tańcem?

  Sylwester, w świadomości Polaków, oznacza przede wszystkim bale, tańce i zabawy na cześć pożegnania starego i przywitania nowego roku. Tradycją jest hucznie świętowanie niemal na całym świecie. Dlaczego jednak Sylwester wypada 31 grudnia i skąd wzięła się ta nazwa?

  Historia napisała wiele odpowiedzi, jednak W tradycji chrześcijańskiej święto związane jest z datą śmierci papieża Sylwestra I, który zmarł 31 grudnia 335 roku. A pierwszy raz noc sylwestrowa była obchodzona w 999 roku. Ludzie obawiali się wówczas przepowiedzianego końca świata związanego z wejściem w nowe millenium. Kiedy wybiła północ i nie doczekano apokalipsy, zaczęto świętować. Ludzie wyszli na ulice, śpiewali i tańczyli.

  No właśnie tańczyli...bo taniec w historii ludzkości obecny jest od zawsze! I zawsze pełnił on bardzo ważne funkcje. Niestety współczesność spłaszczyła jego znaczenie.

  Obecny jest on również u każdego z nas, tylko nie każdy się z tym utożsamia, a przecież kiedy słyszymy muzykę, kiedy jest nam wesoło i dobrze nasze ciała tańczą. I nieważne jest to jak tańczą, ważne jest, że tańczą.

  Liczne badania naukowe głoszą, że taniec uruchamia w naszym mózgu wydzielanie endorfin szczęścia, uruchamia też wydzielanie oksytocyny, która pomaga naszemu ciału się rozluźnić, co w konsekwencji redukuje skutki stresu , obniża ciśnienie krwi, sprzyja naprawczym procesom mentalnym, czyli jest terapią (tak ważną i potrzebną w dzisiejszych czasach)

  I na taką taneczną terapię, odstresowanie i rozwój zapraszamy do Centrum Ruchu i Szkoły Tańca Fokus w Opolu.

  W nowym roku przygotowaliśmy dla Was
  Przyspieszony, 4-zajęciowy kurs tańca użytkowego dla Par. Dzięki niemu z łatwością i lekkością będziecie bawić się do każdego rodzaju muzyki. Start 4 stycznia 18.30

  A jeżeli marzyliście kiedyś o tym, aby popłynąć w walcu wiedeńskim lub angielskim to czas to marzenie spełnić na intensywnym kursie od podstaw. Start 4 stycznia 19:30!

  Ponadto zapraszamy na zajęcia wszystkich i w każdym wieku, dzieci, młodzież i dorosłych. Solo i w parze. Szczegóły oferty o tu :
  www.e-fokus.opole.pl

  Udowodnimy, że nie taki diabeł straszny jak go malują i tańczyć każdy może!

  Potrzebujesz więcej informacji?
  Odwiedź Nas na facebooku, www.facebook.com/szkolatancafokus
  instagramie, www.instagram.com/fokus_szkola_tanca
  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 669336333
  I mailowego: info@e-fokus.opole.pl

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".