• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5524
  • Dodano: 2022-01-01 / 16:25
  • Komentarzy: 0

  Strażacy podsumowali sylwestrową noc

  To nie była spokojna noc sylwestrowa pod względem ilości interwencji opolskich służb, jednak nie odnotowano osób poszkodowanych.


  1 stycznia 2022 roku od 00:00 do 6:00 Państwowa Straż Pożarna w województwie opolskim odnotowała 23 zdarzenia, w tym 16 pożarów, 3 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe.

  Większość zdarzeń dotyczyła pożarów koszy na śmieci, żywopłotów lub drzew ozdobnych od fajerwerków. Strażakom niewątpliwie pomogła pogoda. Padający deszcz zdecydowanie zniechęcał uczestników zabaw do "psot" na świeżym powietrzu, dodatkowo zapobiegał rozprzestrzenianiu się ognia.

  Ważniejsze zdarzenia:
  1. Tuż po północy do brzeskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu w miejscowości Skorogoszcz. Na miejscu działało 6 zastępów PSP i OSP.

  2. W Szydłowicach w powiecie brzeskim strażacy interweniowali przy zdarzeniu drogowym, gdzie kierowca samochodu zakończył podróż w przydrożnym rowie. W przedmiotowym okresie w zdarzeniach nie odnotowano osób poszkodowanych.

  Strażacy wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego zostali wezwani po północy na ulicę Koraszewskiego w Opolu. Ostatecznie okazało się, że niepotrzebnie - dyspozytor skierował jednostki zamiast na Lubelszczyznę - do Opola.

  Zdjęcie (1/7)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".