Potrącony pieszy miał dużo szczęścia. Strażacy udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.
W środę 22 grudnia po godzinie 19.00 do służb ratunkowych powiatu brzeskiego wpłynęło zgłoszenie o wypadku na torach w miejscowości Lewin Brzeski. Pieszy, który w nieustalonych okolicznościach przebywał w pobliżu torów został potrącony przez nadjeżdżający pociąg - miał bardzo dużo szczęścia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, w tym dwa zastępy z JRG w Brzegu oraz dwa zastępy OSP Lewin Brzeski. Ponadto wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.
- Zadysponowano nas do potrącenia mężczyzny na torach przez pociąg osobowy. Po dojeździe naszych zastępów na miejsce udzielono pomocy dla poszkodowanego, który jak się okazało został uderzony przez pociąg i spadł z nasypu kolejowego bez poważniejszych obrażeń - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP w Lewinie Brzeskim.
Dokładne okoliczności tego zdarzenia będzie wyjaśniać policja.
2021-12-23 21:03:48 [31.1.175.*] id:1629023 przemo_opole: Napisał postów [287], status [maniak]
Nie, ale pociąg jedzie swoją trasą i jest mało sterowalny w zakresie
prędkości i całkowicie niesterowalny w zakresie toru jazdy. Także zawsze
samochód wjeżdża pod pociąg (albo w pociąg) i analogiczne jest z pieszym, z
tym że pieszy wchodzi. W "pod" lub "w".
2021-12-23 12:38:40 [94.254.177.*] id:1628879 tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP]
ile miał ?
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
przemo_opole: Napisał postów [287], status [maniak]
Pieszy wszedł pod (przed) pociąg.