• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3923
  • Dodano: 2021-12-23 / 09:22
  • Komentarzy: 0

  Duże zmiany na Pasiece. PKP PLK zamknie przejazd pod wiaduktem

  (Fot. Dżacheć)

  Od długiego czasu mieszkańcy Pasieki nadrabiają drogi z powodu zamkniętej kładki pod wiaduktem przy Kanale Młynówka. Teraz zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych czeka jeszcze więcej "obejść".


  O konkretnej dacie wprowadzenia poniższych zmian Urząd Miasta Opola, ani PKP PLK nie informują.

  W związku z prowadzoną przez PKP PLK S.A. modernizacją linii kolejowej nr 132, Inwestor będzie zmuszony do wprowadzenia ograniczeń w ruchu kołowym i pieszym pod wiaduktem kolejowym, w ciągu ul. Powstańców Śląskich. Mogą one potrwać od kilku tygodni do pół roku.

  W tym czasie dojazd do południowej części Pasieki odbywać się będzie przez drogę tymczasową, wybudowaną przez Inwestora, która będzie biegła od ul. Odrowążów, poprzez Park Nadodrzański, do ul. Kropidły. Ruch na tej drodze odbywać się będzie wahadłowo i sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Z uwagi na ograniczoną przestrzeń i walory wyspy, wjazd na południową część Pasieki dopuszczony będzie jedynie dla pojazdów należących do mieszkańców (pojazdy do 2.5t), a ruch pojazdów ciężkich dopuszczony będzie tylko dla pojazdów realizujących odbiór odpadów komunalnych oraz w przypadku awarii sieci kanalizacji, energetycznej, gazowej, itp., bądź w przypadku interwencji uprzywilejowanych służb ratunkowych.

  Ruch pieszych będzie poprowadzony razem z wahadłowym ruchem samochodowym wyłącznie na zjazdach z wałów przeciwpowodziowych. Na pozostałym odcinku drogi tymczasowej obowiązywać będzie zakaz ruchu pieszych - zostaną oni skierowani na ścieżkę znajdującą się bliżej brzegu rzeki Odry. Ponadto, wykonawca ma zapewnić przejście pod przebudowywanym wiaduktem na ul. Powstańców Śląskich, bezwzględnie w godzinach od 7:00 do 9:00 oraz od 14:00 do 16:00. W pozostałych godzinach dopuszcza się krótkotrwałe zamknięcia ruchu pieszego, wynikające z technologii robót.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".