• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1669
  • Dodano: 2021-12-21 / 07:26
  • Komentarzy: 0

  Pewne zwycięstwo UNI Opole

  (Fot. Dżacheć)

  Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach

  Koncertowe spotkanie Opolanek z czerwoną latarnią ligi. Podopieczne Nicoli Vettoriego potrzebowały trzech setów, by wygrać z Jokerem Świecie.

  Mecz skutecznym atakiem po blokiem otworzyła zawodniczka gości, Vangeliya Rachovska. Lecz Opolanki szybko przejęły inicjatywę na boisku, pewnie punktując i już przy stanie 10:5 trener przyjezdnych, Piotr Maleta był zmuszony wziąć przerwę. Nie przyniosło to rezultatów i również po drugiej przerwie przy 17:10, Joker był bezradny i przegrał do siedemnastu.

  Druga partia była prawdziwym pokazem umiejętności Opolanek. UNI otworzyło serią czterech punktów z rzędu i mimo chwilowej słabości, całkowicie kontrolowały przebieg tej części gry i ostatecznie zmiażdżyły rywalki, wygrywając do 12. Trzeci set był najbardziej emocjonujący - Choć zapowiadał się scenariusz podobny do poprzedniej odsłony, to jednym z momentów zwrotnych był czas wzięty przy stanie 10:3 trenera Malety, dzięki czemu jego podopieczne nabrały trochę wiatru w żagle, zdobywały seryjnie punkty i sensacyjnie prowadziły w trzecim secie 19:16. Na szczęście, lepszą końcówkę miały Opolanki i to one wygrały 25:23, a zakończyła mecz zawodniczka gości - Rachovska, serwisem w aut.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".