• Wyświetleń: 1883
    • Dodano: 2021-12-21 / 07:26

Pewne zwycięstwo UNI Opole

Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach

Koncertowe spotkanie Opolanek z czerwoną latarnią ligi. Podopieczne Nicoli Vettoriego potrzebowały trzech setów, by wygrać z Jokerem Świecie.

Mecz skutecznym atakiem po blokiem otworzyła zawodniczka gości, Vangeliya Rachovska. Lecz Opolanki szybko przejęły inicjatywę na boisku, pewnie punktując i już przy stanie 10:5 trener przyjezdnych, Piotr Maleta był zmuszony wziąć przerwę. Nie przyniosło to rezultatów i również po drugiej przerwie przy 17:10, Joker był bezradny i przegrał do siedemnastu.

Druga partia była prawdziwym pokazem umiejętności Opolanek. UNI otworzyło serią czterech punktów z rzędu i mimo chwilowej słabości, całkowicie kontrolowały przebieg tej części gry i ostatecznie zmiażdżyły rywalki, wygrywając do 12. Trzeci set był najbardziej emocjonujący - Choć zapowiadał się scenariusz podobny do poprzedniej odsłony, to jednym z momentów zwrotnych był czas wzięty przy stanie 10:3 trenera Malety, dzięki czemu jego podopieczne nabrały trochę wiatru w żagle, zdobywały seryjnie punkty i sensacyjnie prowadziły w trzecim secie 19:16. Na szczęście, lepszą końcówkę miały Opolanki i to one wygrały 25:23, a zakończyła mecz zawodniczka gości - Rachovska, serwisem w aut.