• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 641
  • Dodano: 2021-12-20 / 09:50
  • Komentarzy: 0

  Przerwana seria zwycięstw Weegree

  (Fot. Grzegorz Cholewa)

  Opolanie stracili zwycięstwo w ostatniej akcji spotkania

  Ależ dramaturgia w Lublinie. Weegree AZS Politechnika Opolska przegrała w samej końcówce spotkania z MKS-em Start Lublin 89:91. Tym samym, Opolanie nie przedłużyli swojej serii zwycięstw do sześciu.

  A zaczęło się pięknie, gdyż to Weegree zaliczyło pierwszego "kosza" i kontrolowali spotkanie w otwierającej kwarcie. Ich przewaga sięgała nawet dwunastu punktów, lecz ostatecznie po 10 minutach wynik brzmiał 20:26. Do przerwy przyjezdni powiększyli przewagę, lecz jedynie o dwa punkty i przed zmianą stron 37:45, wydawało się bezpieczną przewagą, tym bardziej że wyglądali na parkiecie po prostu lepiej.

  Problemy zaczęły się w trzeciej kwarcie. Miejscowi dostali wiatru w żagle i sprawnie odrobili straty, zdobywając aż jedenaście oczek z rzędu i przed finałową odsłoną, to oni mieli przewagę, choć w najmniejszych rozmiarach. I to właśnie Lublinianie próbowali szaleńczo uciec przed Opolanami. Łącznie w ostatniej kwarcie padło aż 63 punktów, lecz ten ostatni cios, mimo, że w końcówce lepiej grało Weegree, należał dla Startu i to oni w ostatnich chwilach meczu, zapewnili sobie zwycięstwo.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".