• Dodano: 2021-12-20 / 09:50

Przerwana seria zwycięstw Weegree

(Fot. Grzegorz Cholewa)

Opolanie stracili zwycięstwo w ostatniej akcji spotkania

Ależ dramaturgia w Lublinie. Weegree AZS Politechnika Opolska przegrała w samej końcówce spotkania z MKS-em Start Lublin 89:91. Tym samym, Opolanie nie przedłużyli swojej serii zwycięstw do sześciu.

A zaczęło się pięknie, gdyż to Weegree zaliczyło pierwszego "kosza" i kontrolowali spotkanie w otwierającej kwarcie. Ich przewaga sięgała nawet dwunastu punktów, lecz ostatecznie po 10 minutach wynik brzmiał 20:26. Do przerwy przyjezdni powiększyli przewagę, lecz jedynie o dwa punkty i przed zmianą stron 37:45, wydawało się bezpieczną przewagą, tym bardziej że wyglądali na parkiecie po prostu lepiej.

Problemy zaczęły się w trzeciej kwarcie. Miejscowi dostali wiatru w żagle i sprawnie odrobili straty, zdobywając aż jedenaście oczek z rzędu i przed finałową odsłoną, to oni mieli przewagę, choć w najmniejszych rozmiarach. I to właśnie Lublinianie próbowali szaleńczo uciec przed Opolanami. Łącznie w ostatniej kwarcie padło aż 63 punktów, lecz ten ostatni cios, mimo, że w końcówce lepiej grało Weegree, należał dla Startu i to oni w ostatnich chwilach meczu, zapewnili sobie zwycięstwo.