• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1781
  • Dodano: 2021-12-25 / 10:45
  • Komentarzy: 1

  Nietrafione prezenty co roku znajdujemy pod choinką

  (Fot. Dżacheć)

  Mimo, że według deklaracji na prezentach świątecznych oszczędzać nie zamierzamy, tak warto zastanowić się kilka razy, zanim kupimy "prezent porażkę".


  Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się z wielkim entuzjazmem rozpakowywać świąteczny prezent, a potem ukrywać rozczarowanie przed przejętymi domownikami. Nietrafione prezenty zdarzają się w wielu okazjach, warto więc przemyśleć świąteczne podarki.

  Na prezenty, żywność, podróże oraz spotkania z najbliższymi planujemy przeznaczyć średnio 2 129 zł, czyli o 11 proc. więcej niż rok temu. Najchętniej kupowane prezenty to kosmetyki i perfumy, a także zabawki i książki. Prawie połowa z nas dokona zakupów świątecznych przez Internet. Na upominki mogą zaś liczyć przede wszystkim nasi najbliżsi: dzieci, partnerzy i rodzice.

  Jak wynika z badania "Świąteczny prezentowy savoir vivre według Polaków" serwisu Prezentmarzeń, aż 87% Polaków wręcza prezenty świąteczne i 76% lubi to robić. Większości osób wybór prezentów sprawia przyjemność i zaczynają to robić już w listopadzie (35%). Niektóre osoby inspirują się social mediami (19%) lub zbierają pomysły cały rok (18%). 28% ankietowanych zawsze kupuje na ostatni moment. Aż 85% Polaków otrzymało nietrafiony prezent, z czego 41% wiele razy, 23% kilka razy.

  A co nie powinno znaleźć się pod choinką? Polacy najbardziej nie lubią prezentów powtarzalnych - takich, które dostają co roku. Bardzo często, kiedy nie mamy pomysłu na prezent, lub kupujemy podarki na ostatnią chwilę dajemy się skusić na łatwo dostępne i gotowe produkty jak skarpetki, dezodorant z żelem pod prysznic, kapcie, piżama czy krawat - te męskie zakupy powinniśmy śmiało sobie podarować. Polacy deklarują, że kolejna para skarpet czy zestaw pod prysznic to rzeczy, które zdecydowanie nie cieszą - co więcej - w ankietach zgodnie odpowiadają, że nietrafiony prezent jest świadectwem tego, że osoba, która nas obdarowuje po prostu nas nie zna.

  W tym roku każdy Polak zamierza kupić średnio 7 prezentów. Przede wszystkim będą to upominki dla dzieci (63 proc.), na nie także zostanie przeznaczona największa część budżetu (48 proc.). Równie hojnie obdarowani zostaną partnerzy, mężowie, żony (61 proc.). Polacy nie zapominają także o rodzicach, 56 proc. planuje przygotować dla nich niespodziankę.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-12-25 11:14:41 [88.199.172.*] id:1629263  
  24mikol: Napisał postów [1089], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  co roku przypominam, że nie chcę zestawu ciepłe skarpety + płyn po goleniu

  Nick:
  Treść: