• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2122
  • Dodano: 2021-12-15 / 16:32
  • Komentarzy: 0

  To już czas na świąteczną choinkę. Można ją dostać za darmo

  (Fot. Dżacheć)

  (Fot. RCKIK Opole)

  Na Honorowych Dawców Krwi, którzy podzielą się z potrzebującymi darem krwi, czeka wyjątkowe podziękowanie. Lasy Państwowe w ramach akcji "Choinka dla życia" przygotowały świąteczne, naturalne drzewka dla Krwiodawców. Jeśli nie możemy z jakiś powodów oddać krwi, jest szansa na załapanie się na leśne drzewo w akcji RMF FM.


  Najładniejsze drzewko i wbrew pozorom najbardziej ekologiczne to te prosto z lasu, a właśnie takie zaproponowało Nadleśnictwo Opole w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu w zamian za "czerwoną pomoc".

  Akcja odbędzie się 16 grudnia 2021 r. we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krwiodawcy, którzy tego dnia oddadzą krew w jednym z wyznaczonych punktów, otrzymają w podziękowaniu naturalne drzewko prosto z lasu. - Święta to piękny, rodzinny czas. W wielu domach stanie bożonarodzeniowa choinka. Ważne, by było to naturalne drzewko, pachnące lasem. Proponując takie drzewka, chcemy zachęcić ludzi, by w te święta podarowali prezent szczególny, jakim jest bezcenny dar życia w postaci krwi - czytamy w opisie akcji.

  Drzewka z Lasów Państwowych pochodzą z planowanych przez leśników cięć pielęgnacyjnych oraz ze specjalnych plantacji choinkowych. Najczęściej są to miejsca w lesie, na których nie mogą rosnąć wysokie drzewa, np. pod liniami energetycznymi lub w przyszłości planowane jest inne wykorzystanie tej powierzchni. By ograniczyć liczbę niewykorzystanych drzewek do minimum, choinki są cięte i dostarczane na bieżąco.


  Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w czwartkowej akcji Centrum Krwiodawstwa, nic straconego. Do Opola zawita 18 grudnia RMF FM, a ekipa radiowa rozdawać będzie choinki mieszkańcom Opola. Świąteczny konwój rozgłośni pojawi się na Rynku Głównym już o godzinie 9. Wśród atrakcji, oprócz drzewek, będą też m.in. konkursy i animacje dla najmłodszych realizowane w reżimie sanitarnym. Na imprezie pojawi się również Viki Gabor.

  "Choinki pod choinkę" to organizowana od 2000 roku akcja radia RMF FM - rozgłośnia tej zimy odwiedza 14 miast rozdając tysiące pachnących, zielonych drzewek. W każdym mieście na słuchaczy rozgłośni czeka też mnóstwo innych atrakcji m.in. konkursy i animacje dla dzieci prowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego. RMF FM rozdawać będzie też upominki, gadżety radia, świąteczne pierniki i kawę.

  Imprezę w Opolu uświetni swoją obecnością Wiki Gabor - młoda polska wokalistka zawdzięczająca sławę i sukces występowi w programie "The Voice Kids", którego została finalistką oraz zwycięstwo w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Wszyscy słuchacze mogą liczyć na rozmowę z piosenkarką, która będzie również spełniać gwiazdkowe marzenia zbierane wśród osób oczekujących na choinkę.

  Z bożonarodzeniowego miasteczka RMF FM nadawać na żywo będą reporterzy stacji, a ich relacji słuchać będzie można na bieżąco na antenie rozgłośni. Rozmawiać będą z uczestnikami o atmosferze na miejscu, o oczekiwaniu na Święta czy bożonarodzeniowych spotkaniach.

  Do Opola "Choinki pod choinkę" RMF FM zawitają w sobotę 18 grudnia. Impreza rozpocznie się na Rynku Głównym o 9 i trwać będzie około 1,5 godziny.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".