• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1054
  • Dodano: 2021-12-14 / 12:44
  • Komentarzy: 0

  Pożar mieszkania w nyskim rynku. O życie walczy starszy mężczyzna

  (Fot. Nowiny Nyskie)

  Nyscy strażacy interweniowali w poniedziałek wieczorem w płonącym mieszkaniu na pierwszym piętrze w bloku przy ul. Wyzwolenia.


  Wydobywający się dym z okien na pierwszym piętrze zauważyli mieszkańcy. Do pojawienia się ognia w mieszkaniu doszło w poniedziałek 13 grudnia po godzinie 21.00. Na miejsce skierowano 4 zastępy straży pożarnej w tym trzy zastępy z JRG w Nysie, zastęp OPS Niwica, Zespół Ratownictwa Medycznego i policję.

  Po dojeździe na miejsce zdarzenia zadecydowano o ewakuacji mieszkańców. Strażacy wraz z policjantami przeprowadzili ewakuację 6 osób. Podczas sprawdzania obiektu, w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru znajdował się nieprzytomny 74-latek, którego wynieśli strażacy. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała, został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.

  Na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia w mieszkaniu. Teraz nyscy śledczy zajmą się wyjaśnieniem przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Czynności procesowe będą kontynuowane z udziałem biegłego.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".