• Wyświetleń: 1129
    • Dodano: 2021-12-13 / 07:36

Siatkarki UNI bez szans w starciu z Policami.

Tym spotkaniem Opolanki zainaugurowały rundę rewanżową

Niespodzianki nie było. UNI Opole, w swoim w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej, przegrały 0:3 z mistrzyniami Polski - Chemikiem Police. W pierwszym spotkaniu tych drużyn w Stegu Arenie, padł dokładnie ten sam wynik, lecz Opolanki pozostawiły po sobie dobre wrażenie.

Początek pierwszego seta był wyjątkowo bardzo zacięty - do stanu 8:6 dla miejscowych, można było odnieść wrażenie, że Opolanki mogą stanowić realne zagrożenie w inaugurującej partii dla mistrzyń Polski z poprzedniego sezonu. Niestety, Policzanki wyraźnie się rozkręciły, powiększyły zdecydowanie swoją przewagę, kończąc seta 25:19.

Następna część gry to była absolutna dominacja miejscowych - zaczęło się od szybkiego 4:0, a UNI nie potrafiło znaleźć absolutnie żadnego sposobu na świetnie zorganizowaną drużynę rywalek, ostatecznie wygrywając aż 13 oczkami przewagi. Opolanki tylko raz prowadziły w tym spotkaniu - kiedy zdobyły pierwszy punkt w trzecim secie. Niestety, mimo widocznej poprawy gry podopiecznych Nicoli Vettoriego, to jednak było mało na gospodynie. Tliła się jeszcze nadzieja na przedłużenie meczu przy wyniku 21:20, lecz ostatecznie trzeci set zakończył się przy wyniku 25:21, a całe spotkanie 3:0.