• Dodano: 2021-12-12 / 07:37

Wyjazdowe zwycięstwo Weegree

Opolanie wygraną zapewnili sobie w końcowej fazie meczu.

Kolejne punkty do swojego dorobku mogą sobie dopisać koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska. Po emocjonującym, w wyjazdowym spotkaniu z Jedynką Pelpin, Opolanie nadal utrzymują się w fazie play-off

Goście byli faworytem spotkania i to pokazał początek. W ciągu kilku minut potrafili zbudować aż dwanaście punktów przewagi (2:14) i wydawało się, że tak dobry start podłamie miejscowych koszykarzy. Niestety, już w początkowej fazie drugiej kwarty wyrównali oni do wyrównania 22:22, a nawet wyszli na jednopunktowe prowadzenie, lecz ostatecznie do przerwy wynik na tablicy świetlnej brzmiał 31:35.

Po zmianie stron, Opolanie ponownie odskoczyli na kilka oczek, lecz na krótko, a inicjatywę przejęła Jedynka, która prowadziła przed ostatnią odsłoną jednym punktów. Spotkanie w ostatniej kwarcie jeszcze bardziej stało się zacięte, lecz obronną ręką wyszli goście, mimo, że zwycięstwo ważyło się do ostatnich sekund, to jednak ostatecznie 70:67 zakończyło się spotkanie po myśli Weegree.