• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 3025
  • Dodano: 2022-01-03 / 17:18
  • Komentarzy: 0

  Terminy ferii zimowych i nauczanie zdalne. Minister edukacji zabrał głos

  (Fot. iStock)

  Ustanowiony tymczasowy zdalny tryb nauczania wkrótce dobiegnie końca. Minister edukacji Przemysław Czarnek zdradził, jakie są obecnie plany związane z dalszym uczęszczaniem młodzieży na zajęcia w placówkach oświatowych.

  Dzieci wrócą do szkół

  Nauczanie zdalne obowiązuje od 20 grudnia ubiegłego roku i planowo ma potrwać do końca bieżącego tygodnia. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był gościem TVP Info, gdzie zapytany został o dalsze decyzje związane z rzeczoną kwestią. Szef resortu zaznaczył, że nauka stacjonarna jest uczniom potrzebna, a kolejne kroki uzależnione będą od skutków wariantu Omirkon koronawirusa.

  "Nie przewidujemy scenariusza przedłużenia nauki zdalnej, więc 10 stycznia wszyscy wracają do nauki stacjonarnej, która jest potrzebna jak tlen" - wyjaśnił Przemysław Czarnek.

  Minister zauważył również, że wkrótce w całej Polsce rozpoczną się ferie zimowe, które w dużej części wyłączą młodzież z zajęć.

  "To [jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna - przyp. red.] będziemy wiedzieć za jakieś trzy tygodnie, miesiąc. Dopiero wtedy będziemy podejmować następne decyzje, przy czym to już będzie sezon ferii zimowych, więc i tak jedna trzecia, do połowy Polski będzie wyłączona z nauki stacjonarnej z uwagi na ferie zimowe" - przypomniał szef MEiN.

  Terminy ferii zimowych 2022

  Jeszcze rok temu rząd zdecydował się na przerwę w nauce w jednakowym terminie, bez względu na miejsce zamieszkania uczniów. W bieżącym roku szkolnym ferie zimowe odbędą się według tradycyjnego harmonogramu. Prezentuje się on następująco:

  I. 17 - 30 stycznia 2022 r., województwa:

  - kujawsko-pomorskie,
  - lubuskie, małopolskie,
  - świętokrzyskie,
  - wielkopolskie.

  II. 24 stycznia - 6 lutego 2022 r., województwa:

  - podlaskie,
  - warmińsko-mazurskie

  III. 31 stycznia - 13 lutego 2022 r., województwa:

  - dolnośląskie,
  - mazowieckie,
  - opolskie,
  - zachodniopomorskie.

  IV. 14 - 27 lutego 2022 r., województwa:

  - lubelskie,
  - łódzkie,
  - podkarpackie,
  - pomorskie,
  - śląskie.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".