• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4018
  • Dodano: 2021-12-08 / 18:19
  • Komentarzy: 0

  Duży pożar w Stroszowicach

  (Fot. Glospowiatu24)

  (Fot. OSP Łosiów)

  Z ogniem w Stroszowicach walczyło 6 zastępów straży pożarnej. Strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiadujące budynki.


  W środę 8 grudnia kilka minut po godzinie 14.00 do służb ratunkowych powiatu brzeskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w miejscowości Stroszowice w gminie Lewin Brzeski. Do zdarzenia zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej, w tym 3 zastępy straży pożarnej z JRG Brzeg, po jednym z OSP Lewin Brzeski, OSP Skorogoszcz i OSP Łosiów.

  - Na miejsce skierowano trzy zastępy z JRG Brzeg i trzy zastępy OSP z Lewina Brzeskiego, Skorogoszcz i Łosiów. Do momentu przybycia strażaków spłonął dach stodoły i zagrożony był także budynek gospodarczy. W związku z tym strażacy gasili jednocześnie płonącą stodołę oraz skierowali prąd wody w kierunku obrony budynku. Nie było osób poszkodowanych - powiedział dla Głospowiatu24.pl ofi­cer pra­so­wy PSP Brzeg, st. kpt. mgr Ja­cek No­wa­kow­ski.

  Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia. Będzie to ustalane.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".