• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1346
  • Dodano: 2021-12-08 / 17:27
  • Komentarzy: 1

  Kontrola czeskiego przewoźnika zakończyła się srogim mandatem

  (Fot. WITD)

  Kierowca samochodu ciężarowego miał zamontowane urządzenie symulujące prawidłową pracę AdBlue. Po kontroli WITD nie pojechał dalej, a do tego zapłacił mandat.


  Kontrola pojazdu czeskiego przewoźnika zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem 500 zł dla kierowcy.

  - Opolscy inspektorzy z oddziału terenowego w Kędzierzynie-Koźlu w piątek 3 grudnia wykonując rutynowe czynności kontrolne w miejscowości Reńska Wieś, wykryli kolejny raz manipulacje w układzie oczyszczania spalin, która sprawiała, iż pojazd wydzielał więcej szkodliwych substancji niż powinien - informuje opolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

  W chwili zatrzymania do kontroli układ oczyszczania spalin był odłączony. Zamontowane urządzenie symulujące prawidłową pracę układu SCR (AdBlue) - emulator, został zdemontowany i zatrzymany. Kontrolujący wydał zakaz dalszej jazdy do czasu naprawy układu oczyszczania spalin SCR.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-12-09 10:51:12 [217.173.195.*] id:1627642  
  wojtasoks: Napisał postów [9122], status [VIP] Reputacja
  Srogim job twoja mać :)

  Nick:
  Treść: