• Wyświetleń: 1126
    • Dodano: 2021-12-05 / 09:15

Znakomity mecz Weegree

Opolanom niewiele brakło do magicznej granicy 100 punktów

To była absolutna dominacja. Weegree AZS Politechnika Opolska pewnie pokonała ostatnią drużynę ligi - Turów Zgorzelec, 99:68.

Lepszy start zanotowali goście, lecz to było ich jedyne prowadzenie w tym spotkaniu. Jeszcze do stanu 13:13 starali się nawiązać jaką walkę z faworyzowanymi gospodarzami, lecz potem Opolanie zdecydowanie odjechali rywalom, prowadząc po 10 minutach pięcioma punktami. Absolutną dominację Weegree pokazało w drugiej części gry, pokonując rywali aż różnicą 17 punktów w samej kwarcie, a do przerwy 48-26.

Po zmianie stron Opolanie zwolnili, ale to nie znaczy że nie powiększali swojej przewagi. Spokojnie kontrolowali mecz, bijąc na głowę rozbitych rywali. O ile trzecia kwarta była bardziej wyrównana, o tyle finałowa część gry to znów dominacja gospodarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 99:68, a aż pięciu graczy zanotowało dwucyfrową liczbę punktów na swoim koncie.