• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6840
  • Dodano: 2021-12-05 / 13:43
  • Komentarzy: 2

  80 elewów, w tym 13 kobiet złożyło w sobotę wojskowa przysięgę

  Ostatnia w tym roku grupa elewów służby przygotowawczej zakończyła szkolenie w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Ukoronowaniem ich wysiłku było uroczyste złożenie przysięgi wojskowej.


  "Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej..." - słowa roty przysięgi wojskowej, za dowódcą 10 Opolskiej Brygady Logistycznej generałem brygady Maciejem Siudakiem, wypowiedziało osiemdziesięcioro elewów służby przygotowawczej. Czterech wyróżniających się podczas szkolenia elewów złożyło przysięgę na sztandar jednostki wojskowej. W tej najważniejszej w życiu każdego żołnierza chwili obecni byli najbliżsi członkowie rodzin elewów.

  Zwracając się do żołnierzy dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej podkreślił, że droga do złożenia przysięgi wojskowej wymagała wielu wyrzeczeń - "Cztery tygodnie temu, podejmując ogromne wyzwanie, przekroczyliście bramy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Od tamtej chwili każdy dzień stawiał przed Wami nowe wyzwania, szkolenie stawało się coraz bardziej intensywne, a instruktorzy coraz bardziej wymagający. W tym czasie udowodniliście swoją determinację i gotowość do poświęceń". Generał brygady Maciej Siudak pogratulował także elewom zakończenia szkolenia - "Gratuluję wszystkim paniom i panom, którzy złożyli dziś przysięgę, szczególnie gratuluję wyróżnionym. Życzę wam tego, aby służba w Wojsku Polskim przynosiła satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego obowiązku wobec Ojczyzny i narodu". Dowódca podziękował również rodzicom żołnierzy za wychowanie swoich dzieci w duchu patriotyzmu i przygotowanie ich do wypełnienia powinności wobec Ojczyzny.


  Zakończony kurs służby przygotowawczej był już ostatnim w tym roku. W 2021 roku 10 Opolska Brygada Logistyczna zorganizowała cztery cykle szkolenia elewów służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych zawodowych. Oprócz zakończonego dziś, przeprowadzono szkolenie elewów w lutym, marcu oraz na przełomie maja i czerwca. W tym czasie szkolenie ukończyło i złożyło przysięgę wojskową ponad 270 ochotników. Część z nich postanowiła związać swoją karierę zawodową z mundurem i już pełni służbę jako żołnierze zawodowi w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej.

  Zdjęcie (1/16)

  (Fot. kpt. Piotr Płuciennik)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-12-05 16:29:21 [5.173.112.*] id:1627266  
  Król Forum: Napisał postów [1510], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Panie będą miały z czego wybierać :)

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-12-05 23:06:26 [89.64.44.*] id:1627297  
  Mario1: Napisał postów [868], status [stały bywalec] Reputacja
  Oj będzie się działo,będzie zabawa.