• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 19092
  • Dodano: 2021-12-04 / 17:36
  • Komentarzy: 0

  Po raz trzeci w Ozimku wystartował Bieg Mikołajkowy

  Zarówno najmłodsi, starsi biegacze amatorzy jak i profesjonaliści zmierzyli się z biegową trasą w Ozimku. Bieg Mikołajkowy zorganizowano po raz trzeci.


  W sobotę 4 grudnia przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Ozimku odbył się trzeci już w historii Bieg Mikołajkowy. Zawodnicy mieli do wyboru dystans 5 i 10 kilometrów, a wymagająca trasa wiodła przez las w Ozimku.

  Wcześniej, szanse na pokazanie swoich umiejętności mieli najmłodsi, którzy rywalizowali na boisku pod szkołą. Każdy "mały Mikołaj" otrzymał słodki upominek, w tym kalendarz adwentowy czy napój oraz pamiątkowy medal.

  Zaraz po biegu dzieci na trasę ruszyli starsi uczestnicy. Swój bieg rozpoczęli na dawnej bieżni pod szkołą, a później pokonywali 5 lub 10 kilometrów leśnymi ścieżkami. W tym roku pogoda dopisała.

  - Przyjechałam dziś na bieg z córką i mężem. Córeczka pobiegła trasą dla dzieci, a ja trasą na 10 kilometrów, mąż nam kibicował. Nie miałam pojęcia, że taką fajną imprezę mamy w Ozimku, a mieszkam tu od urodzenia. Na pewno będziemy tutaj za rok - mówi pani Alicja.

  - Jestem tutaj po raz trzeci i po raz trzeci wybrałem trasę 5 km. Bardzo miłe zawody, idealne na początek weekendu. Panowie z Team Ozimek potrafią zmobilizować do ruchu - dodaje pan Tomasz.

  Bieg Mikołajkowy odbył się dzięki zaangażowaniu grupy biegowej Team Ozimek oraz wsparciu gminy Ozimek.

  Zdjęcie (1/33)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".