• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 21047
  • Dodano: 2021-12-02 / 20:31
  • Komentarzy: 0

  Opole przygotowane do świąt. Jutro rozpoczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy

  Zbliżają się święta. Widomym tego znakiem jest otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego na opolskim rynku. Wokół Ratusza w Opolu wszyscy intensywnie pracują, by już jutro rozpocząć Jarmark.


  Urząd Miasta Opola już zakończył przystrajanie miasta świątecznymi ozdobami przed Bożym Narodzeniem. Wokół Ratusza stoją już "świąteczne budy", w których sprzedawcy przygotowują się do wielkiego otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego. W czwartek od rana trwało zatowarowywanie, podłączanie oświetlenia i ostatnie szlify, by zdążyć na czas.

  Od piątku 3 grudnia, aż do wigilii Bożego Narodzenia, na Rynku w Opolu będzie można skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez kilkudziesięciu wystawców z rękodziełem i ozdobami świątecznymi. W domkach handlowych będzie można zakupić również świąteczne przysmaki. Oficjalne rozpoczęcie jarmarku zaplanowano na 4 grudnia na godzinę 17.00 kiedy "zapłonie" 16 metrowa choinka pod Ratuszem.

  Uruchomione będzie lubiane przez opolan koło młyńskie, które w tym roku po raz pierwszy nie będzie darmowe. Oprócz głównej atrakcji dla Opolan będzie dostępna także nowa karuzela - jedyna w Polsce Mikołajkowa Karuzela, której sanie z reniferami uniosą Was na wysokość aż 6,5 metra!

  Podczas kolejnych weekendów Jarmarku na scenie na opolskim Rynku będzie rozbrzmiewać muzyka. Usłyszymy głos młodego pokolenia m.in. Sandrę Rugałę - wokalistkę, autorkę tekstów i kompozytorkę oraz Jessikę Stellmach - solistkę Studia Piosenki DEBIUT i Wokalnego Studia Kształcenia Jazzowego z MDK w Opolu. Świąteczne piosenki zaśpiewa także Filip Sterniuk - uczestnik ostatniej edycji programu The Voice of Poland. Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprosi na kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu wokalistów Talentarium Wokalnego SINGASONG pod kierunkiem Darii Pakosz oraz na Mikołajkowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w wykonaniu laureatów jubileuszowej, 25. edycji corocznego konkursu wokalnego dla uczniów opolskich szkół podstawowych.

  Zdjęcie (1/67)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".