• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1185
  • Dodano: 2021-12-02 / 12:14
  • Komentarzy: 0

  Czołowe zderzenie na drodze krajowej

  Czołowe zderzenie na drodze krajowej
   <i></i>

   <i>(Fot. KPP Olesno)</i>

  (Fot. KPP Olesno)

  Prawdopodobnie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnego zdarzenia drogowego w Porąbkach. Po czołowym zderzeniu skody i bmw pojazdy zostały doszczętnie zniszczone, a kierująca fabią 55-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policjanci z Olesna wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

  W poniedziałek (29 listopada) około godziny 16.30 policjanci z Praszki zostali zaalarmowani o wypadku drogowym na krajowej "czterdziestce dwójce" w miejscowości Porąbki.

  Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca skodą fabią 55-latka skręcając z drogi krajowej w drogę podporządkowaną, w kierunku miejscowości Żytniów, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu bmw. Po czołowym zderzeniu pojazdów kierująca fabią z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Kierujący bmw 24-latek i prowadząca skodę kobieta byli trzeźwi.

  Na ponad godzinę ruch na drodze krajowej był całkowicie wstrzymany. W tym czasie policjanci drogówki prowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczali ślady. Teraz wyjaśnianiem okoliczności zajmą się olescy śledczy.

  Późna jesień to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców szczególnej koncentracji. Deszcz, opady śniegu, mgła, które znacznie pogarszają widoczność podczas poruszania się po drodze, mokra i śliska nawierzchnia dróg w połączeniu z szybko zapadającym zmrokiem to już prawie codzienność o tej porze roku.

  Dlatego tak ważne jest, aby styl jazdy, sposób wykonywania manewrów oraz prędkość dostosować do warunków na drodze. Utrzymywać bezpieczną odległość od pojazdów poprzedzających oraz odpowiednio wcześnie sygnalizować planowane manewry. Na mokrej i śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu i nie trudno o zdarzenie drogowe.

  Warto pamiętać, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, a także własnych umiejętności.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".