• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1014
  • Dodano: 2021-11-30 / 16:38
  • Komentarzy: 2

  Mieszkanka Kędzierzyna Koźla straciła 30000 złotych metodą "na prokuratora"

  Mieszkanka Kędzierzyna Koźla straciła 30000 złotych metodą "na prokuratora"

  (Fot. Archiwum)

  Przestępcy działający metodą na "wnuczka", ,,policjanta" lub "prokuratora" wciąż oszukują starsze osoby. Blisko 30 000 złotych straciła mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, która uwierzyła oszustom podającym się za prokuratora. Funkcjonariusze ponownie przypominają, że nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy czy też przelanie ich na inne konto!

  Osoby starsze są w szczególności narażone na różnego rodzaju oszustwa. Przestępcy działający m.in. metodą "na policjanta", czy "na wnuczka" wciąż je modyfikują. Dlatego policjanci z Kędzierzyna-Koźla oprócz czynności procesowych oraz operacyjnych prowadzą także na szeroką skalę działania profilaktyczne. Funkcjonariusze starają się dotrzeć do jak największej liczby seniorów w naszym regionie, by przestrzec ich przed oszustami i wskazać jak postępować, gdy ktoś będzie chciał od nich wyłudzić pieniądze.

  Cały czas w działania profilaktyczne na rzecz seniorów są zaangażowane lokalne media, które przy współpracy z policjantami na bieżąco ostrzegają przed osobami, które próbują oszukać mieszkańców naszego regionu.

  Oszustwa to sprawa, o której warto i trzeba rozmawiać. Dlatego też, informujmy starsze osoby o tym, że przestępcy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Mówm jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z żądaniem pieniędzy. Pamiętajmy również, by przekazać te informacje osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

  To temat, który jest cały czas aktualny. Wczoraj po raz kolejny w naszym powiecie uaktywnili się przestępcy, którzy oszukali mieszkankę Kędzierzyna-Koźla.

  Przed godziną 15:00 do 71-letniej kobiety na telefon stacjonarny zadzwonił oszust podający się za prokuratora. Mężczyzna poinformował ją, że wraz z policją prowadzą działania przeciwko grupie przestępców, którzy współpracują z pracownikami banku i chcą ich zatrzymać na gorącym uczynku. Nakazał kobiecie wypłacić ze swojego konta pieniądze. Seniorka postąpiła zgodnie z tymi wskazówkami i przekazała oszustom blisko 30 000 zł.

  Co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustów:

  W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za członka rodziny, policjanta lub pracownika innej instytucji - zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w dyskusję z oszustem.
  Nie przekazujmy pieniędzy obcym. Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy oraz miejscu w którym je przechowujemy.
  W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy przelaniu ich na inne konto.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-12-01 12:15:16 [94.254.187.*] id:1626924  
  tippmann: Napisał postów [7141], status [VIP] Reputacja
  wydojona do zera,a święta za pasem

  Nick:
  Treść:
  2021-12-01 10:14:48 [90.156.124.*] id:1626917  
  siostra_brygida: Napisała postów [47538], status [VIP] Reputacja
  A tyle się mówi, pisze i jak widać nie dociera...

  Nick:
  Treść: