• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1534
  • Dodano: 2021-12-01 / 06:58
  • Komentarzy: 0

  Trwa budowa przedszkola na Malince. Za rok rozpoczną tam naukę dzieci

  (Fot. Dżacheć)

  Budynek będzie miał ok. 1100 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to ponad 8 mln złotych. 6 mln pochodzi z dotacji unijnej.


  Widać postępy prac przy budowie nowego przedszkola na osiedlu Malinka w Opolu. Nowe przedszkole powstanie u zbiegu ulic Tarnopolskiej i Koszalińskiej. Obiekt ma posiadać docelowo 5 oddziałów, które pomieści około 125 dzieci.

  Przedszkole będzie budowane w nowoczesnej i ekologicznej technologii. Jak mówi Marcin Szemainda, prezes firmy Baumar, budynek będzie nowoczesną bryłą z płaskim dachem i wieloma przeszkleniami.

  Mieszkańcy osiedla Malinka czekają na tę placówkę od wielu lat. Przypomnijmy, że pomysł wybudowania nowego przedszkola w tym miejscu padł jeszcze w sierpniu 2019 roku. Wskazywano wtedy, że dzielnica Malinka rozwija się najbardziej intensywnie jeżeli chodzi o zabudowę mieszkaniową. Patrząc na strukturę mieszkańców najczęściej to osoby młode i rodziny. Wiele rodziców zgłasza problem, że w tej części miasta brakuje miejsc dla najmłodszych.

  W przedszkolu będą pomieszczenia wspierające integrację dzieci i służące zajęciom sensorycznym i kompensacyjnym. Przedszkole zostało tak zaprojektowane, aby w godzinach popołudniowych korzystali z atrakcji mieszkańcy. Postawiono również na ekologię. Ogrzewanie budynku i podgrzanie wody będzie odbywać się dzięki ogniwom fotowoltaicznym. Zbierana będzie również deszczówka, która posłuży do podlewania terenów zielonych.

  Nowe przedszkole na Malince ma rozpocząć działalność z początkiem roku szkolnego 2022/23.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".