• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1279
  • Dodano: 2021-12-01 / 06:58
  • Komentarzy: 0

  Trwa budowa przedszkola na Malince. Za rok rozpoczną tam naukę dzieci

  Trwa budowa przedszkola na Malince. Za rok rozpoczną tam naukę dzieci

  (Fot. Dżacheć)

  Budynek będzie miał ok. 1100 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to ponad 8 mln złotych. 6 mln pochodzi z dotacji unijnej.


  Widać postępy prac przy budowie nowego przedszkola na osiedlu Malinka w Opolu. Nowe przedszkole powstanie u zbiegu ulic Tarnopolskiej i Koszalińskiej. Obiekt ma posiadać docelowo 5 oddziałów, które pomieści około 125 dzieci.

  Przedszkole będzie budowane w nowoczesnej i ekologicznej technologii. Jak mówi Marcin Szemainda, prezes firmy Baumar, budynek będzie nowoczesną bryłą z płaskim dachem i wieloma przeszkleniami.

  Mieszkańcy osiedla Malinka czekają na tę placówkę od wielu lat. Przypomnijmy, że pomysł wybudowania nowego przedszkola w tym miejscu padł jeszcze w sierpniu 2019 roku. Wskazywano wtedy, że dzielnica Malinka rozwija się najbardziej intensywnie jeżeli chodzi o zabudowę mieszkaniową. Patrząc na strukturę mieszkańców najczęściej to osoby młode i rodziny. Wiele rodziców zgłasza problem, że w tej części miasta brakuje miejsc dla najmłodszych.

  W przedszkolu będą pomieszczenia wspierające integrację dzieci i służące zajęciom sensorycznym i kompensacyjnym. Przedszkole zostało tak zaprojektowane, aby w godzinach popołudniowych korzystali z atrakcji mieszkańcy. Postawiono również na ekologię. Ogrzewanie budynku i podgrzanie wody będzie odbywać się dzięki ogniwom fotowoltaicznym. Zbierana będzie również deszczówka, która posłuży do podlewania terenów zielonych.

  Nowe przedszkole na Malince ma rozpocząć działalność z początkiem roku szkolnego 2022/23.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".