• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1326
  • Dodano: 2021-11-30 / 14:30
  • Komentarzy: 1

  Kierowca ciężarówki używał zamiennie dwóch kart kierowcy - swojej i kolegi

  (Fot. WITD )

  Polski kierowca, zatrzymany do kontroli na autostradzie A4, zatrzymany przez funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu używał zamiennie dwóch kart kierowcy - swojej i kolegi.


  Do ujawnienia naruszenia doszło w czwartek 25 listopada na autostradzie A4, gdy opolscy inspektorzy transportu drogowego wraz z patrolem inspektorów GITD skontrolowali pojazd polskiego przewoźnika.

  - Po wylegitymowaniu kierowcy okazało się, że w tachografie znajduje się karta innego mężczyzny. Kierujący tłumaczył, że korzystał z niej, aby starczyło mu czasu na rozładunki i załadunki. Po sczytaniu obu kart i zsumowaniu czasu pracy okazało się, że kierowca rażąco naruszył normy czasu pracy. Wobec przewoźnika wykonującego przewóz drogowy wszczęte zostało postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną, a kierujący został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 3550 zł - w tym najwyższy w wysokości 2000 zł za posługiwanie nie swoją kartą kierowcy. Zatrzymana została karta, która nie należała do kontrolowanego kierowcy - poinformował opolski WITD.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-30 15:35:11 [89.64.46.*] id:1626868  
  Luzi: Napisał postów [1121], status [stały bywalec] Reputacja
  A to kombinatorzy...

  Nick:
  Treść: