• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 961
  • Dodano: 2021-11-29 / 10:48
  • Komentarzy: 0

  Świetny występ biegaczy AZS KU Politechniki Opolskiej na mistrzostwach Polski

  (Fot. AZS KU PO)

  W sobotę na trasach w Tomaszowie Lubelskim zostały rozegrane 93. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Biegacze reprezentujący AZS KU Politechnika Opolska ze świetnymi wynikami!


  W sobotę 27 listopada w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. W imprezie wystartowało blisko 600 uczestników, rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych, na dystansach od 2 do 8 km. Areną zmagań były trasy biegowe Siwej Doliny.

  Zmagania przeprowadzono w pięciu kategoriach wiekowych: juniorów młodszych (U-18), juniorów (U-20), młodzieżowców (U-23), seniorów i mastersów. Uroczyste otwarcie mistrzostw zaplanowano o godz. 9.30, natomiast 20 minut później na trasę wyruszyli biegacze. Sobotnia impreza była także kwalifikacją do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w biegach przełajowych.

  - Najlepiej spośród zawodników naszego klubu zaprezentował się Filip Rak (trener Jacek Dziuba), który zdobył złoty medal w biegu na 6km U20 z czasem 0:20:19. Ten wynik pozwoli naszemu zawodnikowi na udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 12 grudnia w Dublinie (IRL). W tym samym biegu na 6 miejscu na mecie, z czasem 0:21:13, zameldował się Jakub Nalepa (trener Mariusz Żabiński) a na miejscu 17, z czasem 0:22:48 Jakub Kijak (trener Krzysztof Ziemba). Dzięki dobrej postawie całej trójki, nasz Klub zdobył 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na krótszym dystansie 3km wystartowało dwóch zawodników, podopiecznych Magdaleny Lach. W kategorii U18 - Maciej Bachłaj zajął 14 miejsce z czasem 0:10:50, a Krzysztof Lis w kategorii U20 z czasem 0:10:50 został sklasyfikowany na 20 miejscu - relacjonuje Tomasz Wróbel, Prezes AZS KU Politechniki Opolskiej.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".