• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 4389
  • Dodano: 2021-11-26 / 20:28
  • Komentarzy: 1

  "Łowcy głów" w akcji. Szopen ukrywał się przed policją 18 lat

  "Łowcy głów" w akcji. Szopen ukrywał się przed policją 18 lat
  Bili kijem łamiąc kości i wybijali zęby. Policja w końcu namierzyła jednego z groźnych przestępców. Szopena udało się zatrzymać dzięki "łowcom głów".

  W 2003 roku kilka osób napadło na rodzinę w gminie Wohyń (województwo lubelskie). "Sprawcy domagali się wydania pieniędzy. Podczas napadu byli bardzo brutalni. Zadawali obrażenia m.in. pięściami oraz kijem łamiąc kości i wybijając zęby. Zrabowali wówczas 46 tysięcy dolarów" - przypomina tę sytuację policja. Wśród przestępców był mający dziś 58 lat Robert M. o pseudonimie Szopen.

  Już przed laty był dobrze znany policji. Był karany za przechowywanie fałszywych banknotów - około 40 podrobionych złotówek, dolarów amerykańskich i (funkcjonujących wówczas) marek niemieckich. Siedział także za napad, ale kiedy miał przerwę w wykonywaniu kary, nie powrócił do aresztu. Wtedy właśnie doszło do wydarzeń w Wohyniu.

  "Po napadzie Robert M. ukrywał się na terenie różnych krajów europejskich. Poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, a następnie także ich koledzy z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z KWP w Lublinie. Ich wspólne ustalenia wskazywały, że poszukiwany przebywa na terenie Niemiec" - dodaje policja.

  Nie udało się jednak ująć przestępcy. Kiedy legitymowała go niemiecka policja, Robert M. podawał dane swojego brata. Mimo to polskim mundurowym udało się ustalić prawdę. "Przy współpracy z policjantami z Komendy Głównej Policji informacje zostały przekazane stronie niemieckiej. Po zatrzymaniu i rozpatrzeniu sprawy Sąd w Niemczech wyraził zgodę na ekstradycję poszukiwanego do Polski" - informują służby.

  Szopenowi grozi do 15 lat więzienia.

  News4Media/ fot. policja
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-27 13:11:10 [5.184.222.*] id:1626661  
  liberty: Napisał postów [3683], status [Szycha] Reputacja
  Taka patologie powinny utylizować... Kanalia ma teraz 58 lat wiec jak wyjdzie z więzienia hodowany tyle lat na nasz koszt to dostanie emeryturę i już do końca życia będzie śmieć żył z naszych podatków...Ps do obrońców patologii : nikt uczciwy i normalny nie robi dwóch rzeczy : nie wchodzi na drogę przestępcza lub nie jest pasożytem żyjącym z socjalu na koszt ludzi pracujących...

  Nick:
  Treść: