• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 851
  • Dodano: 2021-11-22 / 16:54
  • Komentarzy: 1
  • Artykuł sponsorowany

  Robot kuchenny wielofunkcyjny - jaki wybrać

  Lubisz gotować i piec ciasta, a kuchnia to twoje ulubione pomieszczenie w domu? Jeśli tak, na pewno wiesz jak wiele czasu traci się na banalne czynności, które nie wymagają kulinarnego kunsztu.

  Obieranie warzyw, wyrabianie ciasta. W takich rzeczach z powodzeniem mogą nas zastąpić urządzenia kuchenne, dając nam czas na zajęcie się znacznie przyjemniejszymi sprawunkami. Jeśli w twojej kuchni jeszcze nie pojawił się robot kuchenny wielofunkcyjny, warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat i zdecydować o zakupie.

  Co potrafi wielofunkcyjny robot kuchenny


  Zanim nie poznasz wszystkich możliwości wielofunkcyjnego robota kuchennego, możesz sądzić, że nie jest ci on potrzebny. Podstawowe możliwości to między innymi obieranie i szatkowanie warzyw, mielenie mięsa, wyrabianie ciasta, miksowanie i blendowanie. Zależnie od modelu i marki, robot może posiadać jeszcze inne umiejętności, jak na przykład ubijanie śmietany. Wybrane modele mogą posiadać odłączany mikser, co pozwala wykorzystać go podczas prac ręcznych. Na co trzeba zwrócić uwagę, kiedy chcemy wybrać robot kuchenny, który ułatwi nam pracę?  Moc silnika w robocie kuchennym


  W sprzedaży spotkać można wiele różnych modeli robotów kuchennych, różniących się przede wszystkim mocą silnika. Najsłabsze modele mają silniki o mocy nieprzekraczającej 400W. W rzeczywistości to bardzo niewiele i zastosowanie takich robotów nie będzie tak szerokie, jakiego oczekujemy. Kolejny przedział to roboty o mocy 700W. One bez trudu dadzą sobie radę z przygotowaniem ciasta. Jeśli jednak masz zamiar wykorzystać swojego robota do mielenia mięsa, obierania i szatkowania twardych warzyw, warto zainwestować nieco więcej i kupić urządzenie z silnikiem o mocy ok. 1000W. Bez trudu można je znaleźć na rynku, z tym że ich cena do niskich niestety nie należy - zwykle oscyluje w granicach od 1000 złotych wzwyż. Jeśli jednak sporo czasu spędzasz w kuchni, taki robot naprawdę może ci się przydać, podobnie jak kredyty pozabankowe, za które dokonasz tego zakupu.  Misa w robocie kuchennym


  Ważnym elementem robotów kuchennych jest misa, w której umieszcza się składniki. Można wyróżnić dwa rodzaje takich mis: metalowe i plastikowe. Pod względem łatwości utrzymania higieny i trwałości misy ze stali szlachetnej są znacznie lepsze. Misy plastikowe są natomiast mniej odporne na uszkodzenia i szybciej mogą się zużywać. Są także bardziej wrażliwe na kontakt z pewnymi rodzajami jedzenia, a szczególnie twardymi elementami, które mogą powodować zarysowania powierzchni.  Robot planetarny


  Zasada działania robotów kuchennych polega na tym, że mogą pracować w ruchu ciągłym, zastępując człowieka. Jedna z najważniejszych umiejętności takiego robota to opcja ruchu planetarnego wokół misy. Pozwala to jeszcze dokładniej połączyć ze sobą składniki, oszczędzając przy tym nasz czas i zapewniając najwyższą jakość masy. Istotne również jest to, jakie przystawki i łopatki znajdziemy w zestawie. Powinny tam być klasyczne łopatki do ciasta, świderki do ciasta drożdżowego, sitka i noże do mielenia, szatkowania i obierania, jak również końcówka do blendowania. Nie bez znaczenia jest także łatwość i szybkość, z jaką można rozłożyć robota kuchennego na mniejsze elementy, ułatwiając sobie ich umycie. Im mniej czasu na to potrzeba, tym lepiej. Dobrze także, by kabel zasilający urządzenie miał nieco większą długość - min. 2 metry. Ułatwi to podłączenie robota do odległego gniazdka, bez konieczności używania przedłużaczy.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-24 09:00:52 [95.40.138.*] id:1626290  
  przemo_opole: Napisał postów [234], status [maniak] Reputacja
  Są dwa roboty: Kitchen Aid i Kenwood. Reszta to imitacje. Wybrałem Kenwooda, zestaw z bogatym wyposażeniem, bo osobno kupowane przystawki są drogie. Jak ktoś chce tanio to w Lidlu jest teraz "planetarny" Silvercrest za 229 PLN (to nie jest sugestia!).

  Nick:
  Treść: