• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 792
  • Dodano: 2021-11-23 / 08:11
  • Komentarzy: 0

  Mimo, że wirtualna to uczniowie nauczą się na niej prawdziwego strzelania

  Mimo, że wirtualna to uczniowie nauczą się na niej prawdziwego strzelania

  (Fot. Dżacheć)

  150 uczniów prószkowskiej Pomologii i Zespołu Szkół w Tułowicach może już korzystać z wirtualnej strzelnicy.


  Wirtualna strzelnica będzie służyć uczniom klas mundurowych z Pomologii i Zespołu Szkół w Tułowicach i stowarzyszeniom, które prowadzą działalność na rzecz obronności państwa. MON chce, by na strzelnicach wirtualnych uczestnicy zajęć mogli brać udział w statycznych i dynamicznych treningach, w tym strzelaniach na celność i skupienie, oraz ćwiczyć według różnych scenariuszy, zakładających strzelanie na wirtualnych placach ćwiczeń oraz otwartych przestrzeniach. Zestawy szkoleniowe mają być uzupełniane o scenariusze strzelań w utrudnionych warunkach z użyciem efektów specjalnych.

  Strzelnica jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym umożliwiającym prowadzenie ćwiczeń jednocześnie dla 4 strzelających z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej - karabinków i/lub pistoletów (laserowych symulatorów broni), na różnych wirtualnych odległościach, z różnych postaw strzeleckich.

  - Strzelnica wirtualna, jest to system gdzie nasza broń, którą mamy pozwala uczyć się skupienia, celności, umiejętności poruszania się. Strzelnica ma możliwość prowadzenia ognia zarówno do ruchomych tarcz, jak i sytuacji bojowej. Mogą to być różne pozycje strzeleckie i stworzyć różne warunki jak mgła, deszcz czy śnieg. Kiedy bardzo mocno schłodzę pomieszczenie, to uczeń czuje mróz. Mimo, że strzelnica jest wirtualna, to jak najbardziej da się nauczyć strzelać. Moi uczniowie strzelali wielokrotnie - mówi Dariusz Rogowicz, nauczyciel przedmiotów kierunkowych w klasach mundurowych w Zespole Szkół w Prószkowie.

  Koszt strzelnicy, od przygotowania miejsca, przez zakup wyposażenia i oprogramowanie wynosi 168 000 zł. w tym kwota dofinansowania Ministerstwa Obrony Narodowej wynosi prawie 135 000 zł.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".