• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1879
  • Dodano: 2021-11-23 / 09:11
  • Komentarzy: 0

  Kupił były szpital w Krapkowicach. Stanął przed sądem za "pranie pieniędzy"

  Kupił były szpital w Krapkowicach. Stanął przed sądem za "pranie pieniędzy"

  (Fot. Dżacheć)

  Piotr D. kupił budynek po dawnym szpitalu w Krapkowicach. Planował utworzyć tam dom spokojnej starości. W poniedziałek stanął przed sądem z uwagi, że transakcja ta była procederem prania brudnych pieniędzy.


  Ponad stuletni budynek po dawnym szpitalu w Krapkowicach wystawiono na sprzedaż. Do przetargu w 2014 roku zgłosił się tylko jeden oferent , który zaproponował dokładnie 1 mln 352 tys. złotych i przetarg wygrał. W ciągu tygodnia nikt nie zgłosił uwag odnośnie przebiegu przetargu. Ta sama spółka kupiła chwilę wcześniej budynek "Villa Ella" przy ul. Sadowej w Krapkowicach, który niegdyś był częścią szpitala. Starostwu udało się go sprzedać za 220 tys. złotych.

  W Sądzie Okręgowym w Opolu ruszył proces 65-letniego Piotra D. Według śledczych 65-latek korzystając z pieniędzy swoich oraz Sergieja B., oskarżonego w innym procesie o działalność przestępczą oraz przemyt kilku ton haszyszu, kupił dawny krapkowicki szpital przy ulicy Kozielskiej oraz "Villę Ella". Transakcja

  - Oskarżam Piotra D. o to, że w okresie 24 lutego 2014 roku do 24 kwietnia 2014 roku w Krapkowicach, wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, wobec której prowadzone jest odrębne postępowanie karne, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przejął i pomógł do przenoszenia własności środków płatniczych w łącznej kwoty 1.446 044, 80zł pochodzącej z korzyści związanej z czynów zabronionych polegającej na kierowaniu grupą przestępczą przez Siergieja B. Zrobił to w ten sposób, że za pieniądze otrzymane od Sergieja B. zakupił dwie nieruchomości stanowiące własność powiatu krapkowickiego - słuchaliśmy w akcie oskarżenia.

  Oskarżony nie przyznał się do winy. Przed Sądem tłumaczył, że nie wiedział nic o pochodzeniu pieniędzy.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".