• Wyświetleń: 991
    • Dodano: 2021-11-22 / 08:15

Przełamanie MKS-u oraz Stali w 3 lidze!

Obie ekipy długo czekały na swoje kolejne zwycięstwa w lidze

Nareszcie! Szczęśliwa dla klubów z Opolszczyzny okazała się ostatnia kolejka rundy jesiennej 3 ligi grupa trzecia. Zarówno Stal Brzeg, jak i MKS Kluczbork wygrały swoje spotkania i na razie mogą być trochę spokojniejsi, przed rundą rewanżową.

Pierwszą z drużyn czekał wyjazd do Zielonej Góry, by zmierzyć się tam z miejscową Lechią. Brzeżanie czekali na zwycięstwo od 14 kolejki. Mimo wyrównanej połowy, to goście schodzili przegrywając - w ostatnich chwilach tej części gry trafił Przemysław Mycan. Na szczęście, w drugiej połowie bohaterem Stali okazał się być Michał Maj, który w ciągu 12 minut ustrzelił dublet i trzy punkty pojechały do Brzegu.

Jeszcze dłużej na zwycięstwo musieli czekać gracze MKS-u, bo aż od 12 kolejki, czyli potyczki wyjazdowej z Foto Higieną Gać. Na szczęście, udało się przełamać złą passę tuż przed przerwa w rozgrywkach - przed własną publicznością. Już w pierwszej akcji, Lucjan Zieliński pokonał bramkarza rywali i gospodarze wyszli na prowadzenie z Cariną Gubin. Mimo przewagi, udało się podwyższyć prowadzenie dopiero w 48 minucie - wynik na 2:0 ustalił Marcin Przybylski.