• Dodano: 2021-11-20 / 14:41

Odra przegrywa w Legnicy

To było pierwsze spotkanie rundy rewanżowej

Jak i pierwsza kolejka całego sezonu Fortuny 1 Liga, tak i początek rundy rewanżowej nie jest zbyt udany dla piłkarzy Odry Opole. Podopieczni Piotra Plewni ponownie polegli z Miedzią Legnica.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn, przy Oleskiej ówcześni miejscowi dostali "lanie" od Legniczan 1:4 i również w spotkaniu 18 kolejki, faworytami była Miedź, która została liderem drugiej klasy rozgrywkowej. I to było widać również na boisku, gdyż gospodarze przeważali, tworzyli sobie więcej szans bramkowych, lecz na drodze stawał im znakomity tego dnia Mateusz Kuchta i do przerwy wynik był bezbramkowy.

Po zmianie stron bardziej do głosu zaczęli dochodzić Opolanie, którzy mieli znakomitą okazję, lecz Mateusz Marzec nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Niestety, Odra przeważała, Miedź strzelała. W 69 minucie, fatalna stratę zaliczyli goście i Maciej Śliwa wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Mimo usilnych prób, Opolan to jednak tuż przed końcem spotkania kropkę nad "i" postawili Legniczanie, którzy po strzale z rzutu karnego prowadzili i wygrali ostatecznie 2:0, umacniając się na pozycji lidera.