• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1577
  • Dodano: 2021-11-28 / 18:39
  • Komentarzy: 0

  Rowerzyści uwięzieni w lesie. Strażacy ćwiczyli w nadleśnictwie

  Na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn odbyły się ćwiczenia pk. "KSAWERY 2021" dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego włączonych do KSRG.


  W dniu 25.11.2021 r. na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn odbyły się ćwiczenia pk. "KSAWERY 2021" dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego włączonych do KSRG. Głównym celem ćwiczeń było m.in. doskonalenie organizacji dowodzenia i łączności na poziomie taktycznym zastępami OSP, sprawdzenie zakresu i możliwości taktycznych dostępnego sprzętu będącego na stanie jednostek OSP, doskonalenie umiejętności współpracy pomiędzy jednostkami OSP, sprawdzenie możliwości prowadzenia długotrwałych działań ratowniczych na obszarach leśnych.

  Scenariusz ćwiczeń zakładał, że grupa 10 rowerzystów, wypoczywając w oddziale leśnym nr 56 i 57 Nadleśnictwa Kędzierzyn została uwięziona przez drzewa, które powalił silny podmuch wiatru. Spadające drzewa spowodowały liczne urazy osób przebywających na obozowisku, a także odcięły im drogę ucieczki. Dostęp do poszkodowanych był bardzo utrudniony, a dojazd do miejsca zdarzenia niemożliwy. Strażacy zadysponowani na miejsce musieli w pierwszej fazie udrożnić dostęp do osób poszkodowanych wycinając powalone drzewa. Po dotarciu do obozowiska udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy 10 osobom przebywającym w lesie, a następnie ewakuowano je w miejsce bezpieczne. Założenie ćwiczeń również obejmowało procedury postępowania przy covid-19 oraz izolowane zdarzenia ratownictwa medycznego.

  W ćwiczeniach brały udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, a także przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Nadleśnictwa Kędzierzyn. W sumie w ćwiczeniach uczestniczyło blisko 100 strażaków OSP i PSP oraz 13 pojazdów.

  Zdjęcie (1/10)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".