• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3003
  • Dodano: 2021-11-20 / 16:54
  • Komentarzy: 0

  Włoski mafiozo zatrzymany w Polsce. "Łowcy głów" w akcji

  Włoski mafiozo zatrzymany w Polsce. "Łowcy głów" w akcji
  Polska policja zatrzymała członka jednej z najgroźniejszych organizacji przestępczych na świecie. 'Ndrangheta zajmuje się głównie przemytem i handlem kokainą z Kolumbii.

  Domenico F. został zatrzymany przez policję na jednej z ulic Krakowa. Wyśledzili go funkcjonariusze nazywani "łowcami głów". Ich zadaniem jest tropienie, namierzanie i ujmowanie najgroźniejszych przestępców. A takim właśnie jest Domenico F.

  Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna może przebywać w Polsce. Mieli też informacje, że to członek jednej z najgroźniejszych mafijnych organizacji przestępczych na świecie, o nazwie 'Ndrangheta. "Dlatego też Policja włoska nawiązała współpracę z Punktem Kontaktowym ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji (ENFAST - europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców Europy)" - wyjaśnia policja i dodaje, że od razu do akcji włączono policjantów z Krakowa. Tamtejsi "łowcy głów" przez kilka dni zbierali informacje i kiedy Domenico F. wjechał do Polski, to po kilku godzinach został zatrzymany.

  "Domenico F. zostanie doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego ekstradycji na teren Włoch" - dodają policjanci.

  'Ndrangheta to włoska mafia, a raczej zrzeszenie różnych organizacji przestępczych. Zajmuje się głównie przemytem i handlem narkotykami - kokainą z Kolumbii. Mafia trudni się także handlem bronią, lichwą, wymuszeniami, praniem brudnych pieniędzy i dopuszcza się przestępstw gospodarczych.

  News4Media/ fot. policja
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".