• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 756
  • Dodano: 2021-11-18 / 15:47
  • Komentarzy: 0
  • Materiał partnera

  O czym warto pamiętać podczas sprzedaży maszyn i sprzętu przemysłowego?

  O czym warto pamiętać podczas sprzedaży maszyn i sprzętu przemysłowego?
  Modernizujesz park maszynowy i posiadasz na stanie nadwyżkowy sprzęt procesowy? Nie pozwól, by jego stan techniczny uległ degradacji i maszyna stała się nieprzydatna do dalszego użytku. Odsprzedając sprawne urządzenie na rynku wtórnym odzyskasz pieniądze, a przy tym dołożysz swoją cegiełkę w walce o czyste powietrze. Podpowiadamy, jak zrobić to najprościej.

  Skup maszyn przemysłowych

  Wielu przedsiębiorców przed sprzedażą używanego sprzętu technologicznego kieruje swoje pierwsze kroki na popularne portale internetowe, takie jak OLX i Allegro. Warto jednak pamiętać, że proces weryfikacji kupującego jest w takim wypadku utrudniony i wysiłek poświęcony na przygotowanie aukcji, jak i dalsze negocjacje z potencjalnym kupcem może pójść na marne. Dużo pewniejszym wyborem jest profesjonalny skup maszyn przemysłowych. Firmy trudniące się skupem doskonale wiedzą na co zwrócić uwagę przy testowaniu sprzętu, jak poprawnie wycenić jego wartość rynkową, a dodatkowo oferują szereg usług, które pozwolą zaoszczędzić czas sprzedającego. Suszarki przemysłowe, miksery, młyny czy ugniatarki - niemal każdy sprzęt znajdzie właściwego kupca, jeśli zostanie dobrze wyceniony.

  Na co zwrócić uwagę przy sprzedaży maszyn?

  • Logistyka - jaki wybrać środek transportu? Która firma logistyczna zaoferuje najlepsze warunki? W jaki sposób zabezpieczyć maszynę na czas transportu? Wybór kupca, który zapewni kompleksową logistykę i odbierze samodzielnie maszynę pozwoli uniknąć odpowiedzi na te pytania.
  • Demontaż - wiele specjalistycznych maszyn wymaga indywidualnej oceny stopnia trudności i zaawansowania procesu demontażu. Jeżeli nie chcesz ryzykować uszkodzeniem maszyny na ostatnim etapie przed jej sprzedażą, pozwól wykonać te czynności profesjonalistom. Unikniesz niepotrzebnego stresu, mając gwarancję, że jakiekolwiek błędy nie będą obciążać Twojego rachunku.
  • Płatność - zaufani i profesjonalni odbiorcy nie obawiają się płatności z góry za sprawdzony wcześniej sprzęt. Jeśli zapłata ma nastąpić po odbiorze, powinno wzbudzić to wątpliwość.
  • Możliwość zamiany sprzętu - chcesz kupić maszynę tego samego rodzaju, ale o nieco innej specyfikacji? Część firm zajmująca się skupem sprzętu przemysłowego umożliwia zamianę za dopłatą na urządzenie wyższej klasy. Warto skonsultować taką możliwość z przedstawicielem odbiorcy.

  Sprzedaż używanego sprzętu to realne korzyści

  Firmy specjalizujące się w skupie używanego sprzętu, takie jak Foeth, poza gotówką oferują pełen pakiet usług, uwzględniający demontaż, logistykę i profesjonalne doradztwo. Zaoszczędzony dzięki temu czas możesz poświęcić na prowadzenie i dalszy rozwój swojej firmy.

  Dając drugie życie starym maszynom przyczynisz się także do walki ze zmianami klimatu. Niepotrzebny w jednym przedsiębiorstwie sprzęt, może przy odpowiednim serwisie służyć długie lata gdzie indziej. Dzięki temu ograniczona jest produkcja maszyn, co przekłada się na zmniejszenie zużycia energii, surowców i emisji CO2. Nowoczesny biznes to zrównoważony biznes.

  W burzliwym roku 2021 coraz ważniejsza staje się optymalizacja strony (SEO), jednak taka, która za główny cel uznaje nie roboty Google, ale użytkownika z krwi i kości. To ostatecznie właśnie internauta swoim czasem spędzanym na stronie decyduje o tym, jak algorytm giganta z Moutain View oceni naszą WWW. Dlatego właśnie dobrym posunięciem jest zaprojektowanie mobilnej strony ramię w ramię z ekspertami od User Experience. Oni doskonale zdają sobie sprawę, że aktualnie w pozycjonowaniu chodzi przede wszystkim o to, by nasza strona serwowała ofertę w sposób funkcjonalny i intuicyjny, a przy tym pozostawała na długo w pamięci użytkowników. Musimy więc zadbać o wskaźniki Core Web Vitals (czas ładowania, interaktywność, stabilność wizualną) ale też i o bezpieczeństwo potencjalnych klientów podczas przeglądania serwisu. Jeśli zaś chodzi o design i estetykę - także na tym polu specjaliści z agencji SEM mają ogromną wiedzę na temat tego, jakie zabiegi działają najlepiej.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".