• Dodano: 2021-11-18 / 10:58

Porażka Weegree w Kołobrzegu

(Fot. AZS Politechnika Opolska)

Dobra pierwsza i ostatnia kwarta to za mało na Kotwicę.

Nie udało się wygrać trzeci raz z rzędu koszykarzom Weegree AZS Politechnika Opolską. Akademicy tym razem w dalekim wyjeździe do Kołobrzegu ulegli ostatnio dobrze dysponowanym miejscowym 87:68.

Pierwsza kwarta początkowo wyglądała bardzo dobrze w wykonaniu Opolan. To oni otworzyli wynik spotkania i próbowali odskoczyć rywalom, jednakże udało im się to maksymalnie na cztery punkty (7:11). Niestety, Kotwica szybko odwróciła wynik na swoją korzyść, choć ostatecznie to goście wygrali kwartę 22:21.

Niestety, następne dwa razy po 10 minut to była dominacja Kołobrzegu. Mimo efektownej trójki na początku drugiej części gry, niestety z czasem sytuację przejmowali coraz bardziej gospodarze i zaczęli odjeżdżać rywalom z Opolszczyzny. Do przerwy wynik brzmiał 45:35, natomiast przed ostatnimi dziesięcioma minutami ich przewaga wynosiła dwadzieścia punktów. Ta strata była już nie do odrobienia przez akademików i ostatecznie goście przegrali dziewiętnastoma punktami, osuwając się na ósmą lokatę.