• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3515
  • Dodano: 2021-11-17 / 08:23
  • Komentarzy: 0

  Uczniowie "Dużej Dwójki" trenowali z mistrzem

  Siatkarz Michał Ruciak, mistrz świata juniorów z 2003 roku i mistrz Europy z 2012 roku był gościem uczniów klas 4-8 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu.


  W poprzednich edycjach do uczniów z Opola przyjechała m.in Małgorzata Glinka, Cezary Trybański czy Sławomir Szmal. W październiku z uczniami PSP nr 2 spotkał się mistrz olimpijski, chodziarz Dawid Tomala. We wtorek 16 listopada mali sportowcy trenowali z Michałem Ruciakiem.

  Michał Ruciak Mistrz Europy, rozegrał w kadrze narodowej 166 spotkań. Lekcje WF-u z Mistrzem to prelekcja z aktywną rozmową i prezentacją dokonań i życia sportowca, a także wspólny trening. Ideą projektu jest zaszczepienie w młodych mieszkańcach miasta chęci rozwoju osobistego.

  - W dzisiejszych czasach mamy dużo internetu, dużo komputerów, telefonów, media społecznościowe. Dziś nawet spotkania towarzyskie coraz częściej odbywają się przez wideorozmowy. Ciężko znaleźć przy dobrej pogodzie dzieci grające w piłkę na podwórku w siatkówkę czy w piłkę nożną. A to jest ważne dla zdrowia, później nawet dla pasji, dla bycia lepszym człowiekiem, bo współpraca na żywo zawsze będzie lepsza niż tylko rozmowa online - mówił podczas spotkania siatkarz.

  Uczniowie zgodnie przyznają, że takie niecodzienne lekcje motywują do jeszcze cięższej pracy. - Nasi goście często nie mieli komputerów czy telefonów w naszym wieku. Dziś są dorosłymi ludźmi często z wielkimi dokonaniami. Fajnie posłuchać o ich doświadczeniu, a tym bardziej zrobić wspólny trening - mówi jedna z uczennic PSP nr 2 w Opolu.

  Zdjęcie (1/35)

  (Fot. Oliwier)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".