• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1977
  • Dodano: 2021-11-16 / 18:46
  • Komentarzy: 1

  Nietrzeźwa kierująca zatrzymana dzięki reakcji świadka

  Nietrzeźwa kierująca zatrzymana dzięki reakcji świadka

  (Fot. Archiwum)

  Kolejna nietrzeźwa osoba, która kierowała samochodem została zatrzymana po reakcji świadka. Dzięki krótkiej informacji, policjanci zatrzymali 51-latkę. Kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na "podwójnym gazie" powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, a to wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

  Podczas minionego weekendu dyżurny kluczborskiej policji otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców powiatu, który zauważył najprawdopodobniej nietrzeźwego kierującego samochodem. Z relacji świadka wynikało, że kierowca, ewidentnie nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy i może być nietrzeźwy. Mężczyzna dokładnie opisał samochód oraz podał numery rejestracyjne.

  Przypuszczenia świadka szybko okazały się trafne. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 51-letniej kobiety ponad 3 promile alkoholu. W tej sytuacji postępowanie funkcjonariuszy nie mogło być inne. Mieszkance gminy Wołczyn mundurowi już zatrzymali prawo jazdy.

  Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej, nieodpowiedzialna kobieta wkrótce stanie przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy kierującej grozi wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, oraz do 2 lat więzienia.

  Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

  Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-16 20:04:38 [89.67.3.*] id:1625763  
  DonPedro69: Napisał postów [7902], status [VIP] Reputacja
  Janusz z trzema promilami, to dopiero smak łapie :D

  Nick:
  Treść: