• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1158
  • Dodano: 2021-11-15 / 18:26
  • Komentarzy: 1

  Międzynarodowe ćwiczenia psów służbowych

  Międzynarodowe ćwiczenia psów służbowych

  (Fot. KWP Opole)

  W Policji są niemal od początku jej istnienia. Uczestniczą w poszukiwaniach i zabezpieczeniach, potrafią znaleźć narkotyki i ładunek wybuchowy. Trudno sobie dziś wyobrazić Policję bez policyjnego psa służbowego. Opolscy policjanci wspólnie z policjantami z Czech i Słowacji podnosili swoje umiejętności podczas międzynarodowych ćwiczeń.

  Policjanci z Opola, Katowic, Czech i Słowacji wraz z psami patrolowo-tropiącymi szkolili się w zakresie poszukiwania osób zaginionych w rejonach przygranicznych. Zajęcia odbywały się pod nadzorem koordynatora ds. kynologii policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Ostravie.

  W czasie ćwiczeń policjanci mogli wymienić się doświadczeniami i zobaczyć, jak pracują ich koledzy z innych jednostek zarówno w Polsce jak i za granicą.

  Celem przedsięwzięcia była poprawa wzajemnej współpracy policji czeskiej, słowackiej oraz polskiej, wzrost poziomu wyszkolenia i umiejętności z zakresu działań poszukiwawczych z psami, podniesienie kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy policji jak również zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów pogranicza
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-15 22:56:45 [188.123.205.*] id:1625698  
  ombre: Napisał postów [18546], status [VIP] Reputacja
  No to teraz na wschód.

  Nick:
  Treść: