• Dodano: 2021-11-14 / 14:48

Premierowe zwycięstwo nowego trenera Weegree

(Fot. Weegree AZS Politechnika Opolska)

Opolanie sprawili nie małą niespodziankę pokonując Górnik Wałbrzych 83:75.

Zaskakujące zwycięstwo Weegree AZS Politechnika Opolska. Miejscowi koszykarze, pod batutą już nowego szkoleniowca - Kamila Sadowskiego, wygrali z Górnikiem Wałbrzych 83:75, awansując do pierwszej ósemki.

Przyjezdni byli faworytami tego spotkania, gdyż znajdowali się na pozycji vice-lidera i właśnie to oni otworzyli wynik meczu. Lecz końcówka pierwszej kwarty należała do gospodarzy i to oni wygrali pierwsze 10 minut, 21:19. Jednak być może kluczową dla losów całej rywalizacji okazała się być drugą kwarta, w której to Opolanie, mimo że to goście otworzyli ją "trójką" przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku i w połowie meczu mieli dziewięć oczek przewagi.

Po zmianie stron Weegree nadal kontynuowało swoją bardzo dobrą grę, prowadząc już nawet 59:42, lecz przez swoją agresywniejszą i skuteczniejszą grę goście zdołali zniwelować straty do dziesięciu punktów. Ostatnie 600 sekund gry to była prawdziwa walka Górnika z czasem. Opolanie byli w nielada problemach, szczególnie gdy goście niebezpiecznie zbliżyli się do jedynie trzech oczek przewagi (69:65), lecz dzięki skutecznemu rzutu za trzy udało się uciec Wałbrzyszanom, i ostatecznie Opolanie cieszyli się wygraną 83:75 i awansem na siódmą lokatę w tabeli.