• Autor: Dżacheć
    • Wyświetleń: 5809
    • Dodano: 2021-11-12 / 15:17
    • Komentarzy: 19

    Policyjny dron na straży bezpieczeństwa w ruchu drogowym

    Policyjny dron na straży bezpieczeństwa w ruchu drogowym

    (Fot. KPP Brzeg)

    Dzięki profesjonalnemu i nowoczesnemu sprzętowi, policjanci mogą szybciej reagować na zagrożenia jakie pojawiają się na naszych drogach. W tym celu, oprócz laserowych mierników prędkości i nieoznakowanych radiowozów wykorzystujemy policyjne drony. Wyposażone w precyzyjną kamerę rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

    Policjanci ruchu drogowego w codziennej służbie do dyspozycji mają ręczne mierniki prędkości, oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory, a także urządzenia do badania stanu trzeźwości. Dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach i nie pobłażają tym, którzy lekceważą prawo.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Od kilku miesięcy opolscy funkcjonariusze dysponują również policyjnym dronem. Jest on wykorzystywany do wsparcia działań operacyjno - rozpoznawczych i poszukiwawczo - ratowniczych, a także rejestracji działań policyjnych. Oprócz powiatu opolskiego sprzęt jest wykorzystywany również w działaniach powiatowych.

    Dron pozwala mundurowym monitorować odcinki dróg, w których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, a w tym do wypadków drogowych. Tam gdzie trudno w inny sposób zarejestrować rażące wykroczenia, do działania wkracza dron. Wykorzystywany w całym województwie jeszcze nie raz będzie monitorował odcinki brzeskich dróg. Dlatego kierowco pamiętaj, że pośpiech i brak uwagi jest złym doradcą na drodze. Powoduje niebezpieczne sytuacje dla wszystkich użytkowników dróg i naraża Cię na niepotrzebne konsekwencje karne.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA




    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2021-11-12 16:18:16 [83.22.17.*] id:1625531  
    Bodziulla: Napisał postów [2355], status [Szycha] Reputacja
    Parę lat wstecz był znak "STOP", obok Castoramy. W praktyce były podobne praktyki jak tutaj. Niecałe 200m dalej stały patrole i kasowali. Dzisiaj jest znak A-7 i nikt nie ma problemu, bo w praktyce nie przeszkadza w ruchu. Najgorsi są kierowcy, którzy jadąc na wprost stają przy prawej krawędzi, blokując samochody chcące skręci w prawo!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [9]
    2021-11-12 16:54:03 [89.73.114.*] id:1625535  
    neo: Napisała postów [2108], status [Szycha] Reputacja
    "Najgorsi są kierowcy, którzy jadąc na wprost stają przy prawej krawędzi, blokując samochody chcące skręci w prawo!!!" Ktoś tu chyba nie zna przepisów. Obowiązuje ruch prawostronny, jak stoisz za kimś, to grzecznie czekasz na swoją kolej, a nie przeciskasz się bokiem.
    2021-11-12 17:59:38 [5.172.234.*] id:1625538  
    opolaninn: Napisał postów [3122], status [Szycha] Reputacja
    Barany nie potrafią do osi podjechać
    2021-11-12 19:44:48 [89.73.114.*] id:1625549  
    neo: Napisała postów [2108], status [Szycha] Reputacja
    A potem jeden drugiemu urywa lusterko.
    2021-11-13 08:18:55 [46.204.2.*] id:1625564  
    Mario-Opole: Napisał postów [1519], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    neo przestań farmazony siać. Skręcasz w prawo jedziesz przy prawej krawędzie, skręcasz w lewo jedziesz przy lewej, a w w/w wypadku tylko osioł "grzecznie stojąc" blokuje ruch. Każdy myślący instruktor tak uczy jeździć ale takich już nie wiele zostało. Nikt nikogo z myślenia nie zwolnił a lusterka tylko ciemnoty urywają
    2021-11-13 08:32:43 [89.73.114.*] id:1625565  
    neo: Napisała postów [2108], status [Szycha] Reputacja
    Powtórzę, jeśli masz wyznaczony jeden pas ruchu do jazdy w lewo, na wprost i w prawo, to grzecznie czekaj na swoją kolej i nie cwaniakuj z przeciskaniem się bokiem. A jak masz problem, to jedź po chodniku, będziesz gwiazdą kanału stop cham.
    2021-11-13 11:24:55 [5.172.234.*] id:1625569  
    opolaninn: Napisał postów [3122], status [Szycha] Reputacja
    Kultura za kierownica wymaga żeby stanąć porządnie a nie byle jak i umożliwić przejazd ! Nie jesteś sam na drodze jak święta krowa !!! Za kierownica trzeba myśleć !!
    2021-11-13 13:33:01 [89.73.114.*] id:1625584  
    neo: Napisała postów [2108], status [Szycha] Reputacja
    No właśnie. Myśleć, nie cwaniakować.
    2021-11-13 13:34:41 [89.73.114.*] id:1625585  
    neo: Napisała postów [2108], status [Szycha] Reputacja
    Poza tym kultura to jedno, przepisy to drugie. Kobietom nie ustępuje się pierwszeństwa bo mają cycki, tylko jeździ zgodnie z przepisami.
    2021-11-14 10:46:15 [80.49.39.*] id:1625613  
    Bodziulla: Napisał postów [2355], status [Szycha] Reputacja
    No Neo nie ma racji. Gdyby Twoja logika była w powszechnym użytkowaniu, to nie zły byłby bałagan co jednak niektórzy robią. Analogicznie NEO jadąc prostą drogą skręcasz w pewnym momencie i teraz pytanie:"Czy wykonując skręt w lewo zbliżasz się do osi jezdni czy jak tłumacząc zatrzymujesz się maksymalnie prawej strony, aby wykoniać skręt w lewo"? Nie rozumiesz logiki chyba jazdy po mieście, aby udrożniać ruch, aby nie powodować korków. W przypadku, który opisuje nawet egzaminator zwrócił mi uwagę, że powinno trzymać się osi jezdni ( w przypadku zmiany kierunku jazdy, ale to może dla Ciebie i innych z trudne), aby cyrkualacja ruchu w mieście nie była zapchana. Po Twojej wypowiedzi widać dlaczego są korki w miastach
    2021-11-13 12:58:49 [5.173.115.*] id:1625575  
    Król Forum: Napisał postów [1847], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Ostatnio latał mi dron nad działka, ale w 5 minut było po nim :)

    Nick:
    Treść:
    2021-11-13 10:03:25 [194.29.183.*] id:1625567  
    KK 35947: Napisał postów [4451], status [VIP] Reputacja
    To co tutaj widzimy jest oczywiście bardzo medialne ale bardziej bym się cieszył gdyby nasi dzielni policjanci wzięli się za tych ewidentnych niemyślących idiotów na drogach i uświadamianie rowerzystów że wystawienie łapy przed zmiana kierunku ruchu to nie jest żadna ujma na honorze tylko jeden ze sposobów na własne bezpieczeństwo. Co do sytuacji z artykułu to bym się zastanowił czy w tych miejscach znak "STOP" jest potrzebny bo praktycznie w każdej sytuacji przedstawionej na filmie pomimo formalnego wykroczenia ze strony kierujących w żadnym wypadku nie spowodowało to zagrożenia w ruchu ani wymuszenia pierwszeństwa , nawet przez ciągnik rolniczy, za to gość przez podwójną ciągłą linię śmignął im pod samym nosem i nic...

    Nick:
    Treść:
    2021-11-12 22:48:02 [5.173.41.*] id:1625558  
    SekO: Napisał postów [1078], status [stały bywalec] Reputacja
    No nareszcie... CANARD nie działa, to chociaż drony można wykorzystać by cymbałów eliminować z dróg. Mamy w końcu 21 wiek... Na skrzyżowaniach powinny być zamontowane kamery wysokiej rozdzielczości, a system je obsługujący powinien z automatu wyłapywać kierowców itd. 21 wiek, uczenie maszynowe, big data, AI, masa programistów, firm, start-upów, technologii, wszystko dostępne i podane na tacy. Tylko zainwestować i wdrożyć. Inwestycja zwróci się w dosłownie miesiąc, a kasa pójdzie z baranów, którzy chętnie podzielą się swoimi dochodami tylko i wyłącznie z powodu własnej głupoty na drogach :)

    Nick:
    Treść:
    2021-11-12 15:19:59 [89.64.49.*] id:1625527  
    DanielSo: Napisał postów [7], status [nowy] Reputacja
    Brawo, tak trzymać.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2021-11-12 20:08:55 [5.173.32.*] id:1625550  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    to się trzymaj ramy i majtek mamy
    2021-11-12 16:42:21 [46.205.195.*] id:1625534  
    neon: Napisał postów [3012], status [Szycha] Reputacja
    A może dron pomoże miejskie korki rozładować!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2021-11-12 18:20:50 [89.67.142.*] id:1625545  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Będzie przenosił samochody? :)
    2021-11-12 18:00:42 [5.172.234.*] id:1625539  
    opolaninn: Napisał postów [3122], status [Szycha] Reputacja
    Badziewiarze a jak im się ttakie nagranie wyślę to pisma wywiady przesłuchania itp olać to

    Nick:
    Treść:
    2021-11-12 15:42:02 [185.127.21.*] id:1625528  
    mariankowalski: Napisała postów [29], status [rozkręca się] Reputacja
    Popieram akcję

    Nick:
    Treść: