• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8243
  • Dodano: 2021-11-12 / 12:54
  • Komentarzy: 0

  Blisko pół tysiąca osób pobiegło w Opolskim Biegu Wolności

  W pierwszym niepodległościowym biegu w Opolu dorośli zmierzyli się z trasą 5-kilometrową wokół Wyspy Bolko, a dzieci rywalizowały na dystansie stu metrów.


  Wydarzenie rozpoczęło się o symbolicznej godzinie 11.11 w parku 800-lecia na wyspie Bolko. Starsi uczestnicy mieli do pokonania dystans liczący 5 kilometrów, natomiast młodsi 100 metrów. Wszystkim wręczono medale, a dodatkowo biegacze na dystansie głównym otrzymali i nałożyli na czas biegu biało-czerwone koszulki.

  - Na początku mieliśmy mieszane uczucia, czy ten bieg się uda. Jestem jednak pod wielkim wrażeniem organizacji, przebiegu i formy wydarzenia. Mam nadzieję, że Bieg Niepodległości będzie już na stałe w naszym kalendarzu - mówi Jakub, uczestnik biegu.

  - Dziś pierwszy raz przebiegłem dystans 5 kilometrów w zawodach. Pierwsze dwa kilometry biegłem z mamą, później udało mi się wyprzedzić kilka osób. Zawsze spędzamy różne wydarzenia i święta na sportowo. To fajna forma i oby takich więcej w mieście. Medal jest naprawdę wyjątkowy - mówi Wojtek.

  W biegu głównym wystartowało blisko 500 osób. Co warto podkreślić, miejsca na wydarzenie rozeszły się w niespełna kilka godzin. Udział w biegu był darmowy, a w pakiecie sportowcy znaleźli m.in. kalendarz na przyszły rok, słodki poczęstunek, wodę. Na mecie każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal.

  W trakcie biegu można było się zaszczepić. Jak informuje wojewoda opolski - podczas wydarzenia z tego przywileju skorzystały 24 osoby.

  Zdjęcie (1/51)

  (Fot. Mateusz)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".