• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3483
  • Dodano: 2021-11-10 / 07:23
  • Komentarzy: 1

  Strażacy wezwani do pomocy przy...koniu

  Strażacy wezwani do pomocy przy...koniu
   <i>(Fot. OSP Większyce)</i>

  (Fot. OSP Większyce)

  Do nietypowej interwencji zostali wezwani strażacy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Strażacy ochotnicy z Większyc po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji.


  We wtorek 9 listopada przed godziną 11.00 do kędzierzyńsko-kozielskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o koniu, który nie może wstać. Strażacy wyjechali więc do pomocy w postawieniu na nogi konia w stadninie w Reńskiej Wsi.

  - Interweniowaliśmy w Reńskiej Wsi, gdzie zagrożone było życie konia. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na pomocy w podniesieniu konia - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP Większyce.

  Wykorzystując węże gaśnicze oraz dostępny sprzęt po kilkudziesięciu minutach udało się postawić zwierzę na nogi. Koń został przekazany pod opiekę weterynarza.

  Strażacy zgodnie przyznają, że bardzo często odbierają nietypowe zgłoszenia. W sezonie letnim bardzo często wzywani są do usuwania gniazd os i szerszeni. Zdarzają się również interwencje na działkowych ogródkach, gdzie wzywani są do rzekomo niebezpiecznych węży, którymi najczęściej okazują się zaskrońce. Dzielni strażacy podejmują się każdego wyzwania, którego efektem jest uratowane życie. Niespełna rok temu na pomoc strażaków czekała krowa, która oddaliła się od stada i ugrzęzła w Kanale Ulgi. Zwierzę nie potrafiło wydostać się o własnych siłach. Wielokrotnie strażacy ratowali z opresji kozy, lisy czy sarny zaplątane w leśne siatki.

  Powyższe przykłady to niewielki procent z działań, które wskazują na fakt, że zawsze można na straż liczyć.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-10 09:04:51 [46.205.194.*] id:1625328  
  neon: Napisał postów [2280], status [Szycha] Reputacja
  Trzymajmy kciuki za Giertycha.

  Nick:
  Treść: