• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1828
  • Dodano: 2021-11-10 / 07:27
  • Komentarzy: 1

  Katastrofalny stan zatrzymanej ciężarówki. Kierowcy odebrano dowód rejestracyjny

  Katastrofalny stan zatrzymanej ciężarówki. Kierowcy odebrano dowód rejestracyjny
   <i>(Fot. WITD Opole)</i>

  (Fot. WITD Opole)

  Wycieki płynu chłodniczego, eksploatacyjnego, substancji z siłowników windy samowyładowczej oraz usterkę układu hamulcowego stwierdzili w pojeździe polskiego przewoźnika inspektorzy z kędzierzyńsko - kozielskiego oddziału WITD w Opolu.


  Zatrzymany do kontroli drogowej w poniedziałek 8 listopada pojazd wracał do bazy po skończonym kursie z pustymi pojemnikami po artykułach spożywczych. Szczegółowa kontrola wykazała rażąco zły stan techniczny pojazdu - zagrażający bezpieczeństwu zarówno kierowcy jak i innych użytkowników dróg. Kontrolujący stwierdził m.in. obfite wycieki płynu chłodniczego (już po zatrzymaniu do kontroli jeden z przewodów chłodniczych pękł), wycieki płynów eksploatacyjnych innych niż woda (substancja oleista) oraz wycieki substancji z siłowników windy samowyładowczej zainstalowanej w pojeździe.

  Ponadto po wciśnięciu pedału hamulca słychać było upływ powietrza i nastąpił znaczny ubytek ciśnienia w układzie hamulcowym.

  Pojazd usunięty został z ruchu drogowego jako zagrażający jego bezpieczeństwu oraz zagrażający środowisku naturalnemu . Za dopuszczenie pojazdu w takim stanie technicznym do ruchu drogowego oprócz zatrzymania dowodu rejestracyjnego i mandatu dla kierowcy, przewoźnik poniesie odpowiedzialność administracyjną.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-11-10 08:29:24 [91.212.223.*] id:1625322  
  The Naturator: Napisał postów [2069], status [Szycha] Reputacja
  Potem nie ma się co dziwić, że ludzie w poślizgi na suchej drodze w słoneczny dzień wpadają.

  Nick:
  Treść: