• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3504
  • Dodano: 2021-11-08 / 05:26
  • Komentarzy: 0

  Miał 4 promile i wsiadł za kierownicę. Potrącił nastolatkę na pasach!

  (Fot. Archiwum)

  Do groźnego wypadku doszło przed weekendem w Grodźcu pod Ozimkiem. Kompletnie pijany kierowca najechał na nastolatkę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.


  Opolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w piątek 5 listopada wieczorem potrącił nastoletnią pieszą w miejscowości Grodziec w gminie Ozimek. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Częstochowskiej.

  Nastolatka była już na pasach, kiedy wjechał w nią 47-letni kierowca renault. Zespół Ratownictwa Medycznego, który przyjechał na miejsce zdarzenia objął opieką poszkodowaną, a policjanci wykonali czynności z kierowcą. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. W organizmie urządzenie wykazało 4 promile alkoholu!

  Za prowadzenie pojazdu w takim stanie mężczyzna odpowie przed sądem.

  Za kierownicą jesteśmy odpowiedzialny za siebie i za innych użytkowników dróg. Każdy kierowca powinien przyjąć zasadę - nigdy nie jeżdżę po alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów, lub zabierzmy kierowcy kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".